منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵
شناسه خبر: 292600
گروه :خبر
IMG_1205

مسئول علمی سازمان بسیج دانشجویی کشور اظهار کرد: نفت بعنوان عامل فرصت به تهدیدی برای کشور تبدیل شده است لذا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید وابستگی به درآمدهای نفتی را از بین برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛حمید فدایی، مسئول علمی سازمان بسیج دانشجویی کشور در جشنواره فعالیتهای برتر علمی بسیج دانشجویی استان هرمزگان با بیان اینکه این برهه از کشور شباهت زیادی به دوران دفاع مقدس دارد، گفت: از سال 89 به یک سو کشور درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی است به گونه ای که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اولویت اول کشور را اقتصاد مطرح می کنند.

 

 

وی افزود: قشر دانشجو بعنوان قشر آزادی خواه، عدالت خواه و آزاده باید به این مقوله که جنگ اقتصادی و پیشرفت اقتصادی انقلاب اسلامی امروزه مسئله اساسی است توجه های ویژه ای داشته باشد لذا اقتصاد مقاومتی بعنوان راهبردی در راستای سامان دهی و مقابله با جنگ اقتصادی مطرح شده است.

 

 

مسئول علمی سازمان بسیج دانشجویی کشور، اقتصاد مقاومتی را  استحکام درونی قدرت دانست و اظهار کرد:  نفت و مدیریت نفتی حاکم در کشور از بزرگترین مشکلات است زیرا نفتی که می تواند فرصت باشد تبدیل به تهدید شده است لذا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید وابستگی به درآمدهای نفتی را از بین برد.

 

 

فدایی با بیان اینکه جریان درون زا و مدل توسعه پایدار با نام اقتصاد مقاومتی مطرح شده است، تصریح کرد: جریان نفتی و جریان درون زا دو نقطه مقابل هم هستند در صورت تحقق اقتصاد مقاومتی نه تنها مباحث اقتصادی متوقف نمی شوند بلکه اقتصاد کشور مقاوم تر می شود لذا اقتصاد مقاومتی صرفا مختص دوران تحریم نیست.

 

 

وی، افزوذ:  خودکفایی در محصولات استراتژیک و کالاهای اساسی، دانش و حضور مردم در عرصه های مختلف را از مولفه های اقتصاد مقاومتی است.

 

 

مسئول علمی سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان کرد: اقتصاد امروز کشور نفت بنیان است در صورتی که اقتصاد دانش بنیان، اقتصادی است که در آن دانش، ثروت خلق می کند در همین راستا امکانات بهتری در اختیار افراد علاقمتد به کار دانش بنیان قرار می گیرد.

 

 

فدایی یادآور شد: طبق تجارب چندسال اخیر در هر حوزه های که مردم وارد عرصه می شوند در آن حوزه ها پیشرفتها حاصل شده است و  بزرگترین اتفاقات سیاسی و حتی امنیتی جمهوری اسلامی توسط مردم رقم می خورد اما تاکنون مردم در حوزه اقتصاد ورود پیدا نکرده اند لذا با ورود مردم در عرصه اقتصادی حوزه های کارآفرینی و تولیدی فعال می شود.

 

 

وی علت عدم حضور مردم در عرصه اقتصادی دلایل متعدد دانست و گفت:  فسادهای اقتصادی باعث کم شدن اعتماد مردم شده است همچنین شفافیت در در کشور وجود ندارد  و اگر در حوزه ای تا حدودی شفافیت ایجاد شد با عکس العمل سایرین مواجه شده است.

 

 

مسئول علمی سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه نقش جریان دانشجویی بعنوان جنبش زنده که می تواند فضای کشور را رصد کند و عکس العمل نشان دهد، اظهار کرد: آنچه در بسیج دانشجویی بعنوان کار علمی و تخصصی این است که جریان دانشجویی متناسب با رشته تحصیلی مسائل تخصصی حوزه خود را رصد کرده و در زمان مناسب اقدام لازم را انجام دهد.

 

 

فدایی تصریح کرد: برخی از اقدامات از جنس مطالبه گری بوده که باید از مسئولین مطالبه کرد که چرا از ظرفیتها بطور مطلوب استفاده نمی شود چون در منطق دینی حضور و مطالبه مردم از مسئولین پررنگ است و بعنوان واحب دینی و امر به معروف و نهی از منکر است.

 

 

وی با بیان اینکه بزرگترین منکر وابسته کردن کشور به بیگانه است، افزود: دو طیف جریان دانشجویی و رسانه امر مطالبه از مسئولین را می توانند انجام دهند و در زمینه های حیاتی و مهم جامعه اتفاقات را رصد کرده و به موقع عکس العمل نشان دهند و بتوانند در جامعه موثر باشند.

 

 

مسئول علمی سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اینکه کار کارشناسی و حضور در صحنه نیازمند انجام امور است، بیان کرد: تعداد پژوهش های کشور بسیار است اما هیج فردی پژوهش را تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگیری نمی کند که بازخورد و خروجی خوبی داشته باشد در مسائل ارزشی حضور در صحنه وجود دارد اما در مسائل اصلی کشور که کارکارشناسی که می طلبد حضور افراد در صحنه مشاهده نمی شود.

 

 

فدایی تاکید کرد:  جوانان بعنوان نقطه شروع در  اجتناب از وابستگی و مدیریت نفتی ،تعلل، تنبلی در مدیریت و اهمال و همچنین در مبدل کردن مقوله های اقتصاد مقاومتی و شرکت های دانش بنیان گفتمان نقش موثری را ایفا می کنند.

 

 

وی خاطرنشان کرد: حفظ نظام اسلامی از واجبات است لذا امروزه باید نگاهی دقیق تر داشته باشیم که حفظ نظام کافی نیست بلکه  پیشرفت و رسیدن به قله از اوجب واجبات است و با تلاش بیشتر و بکارگیری تمام انرژی و تمرکز اقدامات مهمی را انجام داد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
موج بیداری اسلامی در دنیا را مرهون آرمان های امام راحل(ره) می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود