منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۶
شناسه خبر: 362907
گروه :خبر
photo_2016-10-22_14-24-35

روستای آبگرم لای بیشه شهرستان حاجی آباد دارای یک مدرسه دو کلاسه دبستان است که هیچ گونه امکانات رفاهی و بهداشتی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگکده ؛ روستای آبگرم لای بیشه از توابع شهرستان حاجی آباد که در 20 کیلومتری این شهرستان واقع است دارای یک مدرسه دو کلاسه دبستان است که هیچ گونه امکانات رفاهی و بهداشتی ندارد.

سال گذشته خبری بر مبنای تعطیلی 5 ساله تنها مدرسه روستای آبگرم لای بیشه شهرستان حاجی آباد در همین پایگاه خبری قرار گرفت که جوابیه رییس آموزش و پرورش را در پی داشت که براساس گزارش این پایگاه خبری رنج پیاده روی دانش اموزان این روستا پایان یافت و مدرسه ی تخریبی مجدد بازگشایی شد اما هنوز با همان وسایل آموزشی فرسوده استفاده می کنند.

در دبستان روستای آبگرم لای بیشه بیش از 6 نفر دانش آموز دختر و پسر به صورت مختلط درس می خوانند، کلاس های این مدرسه به گونه ای فرسوده است که گچ های سقف کلاس بر سر دانش آموزان سرریز می شود.

photo_2016-10-22_14-24-35

حیاط این مدرسه نیز به گونه ای خاکی است که کسی نمی تواند در آن قدم بزند یا اینکه دانش آموزان بازی کنند و شباهت زیادی به صحرا دارد تا یک مکانی برای تحصیل دانش آموزان، این مدرسه دبستانی از وسایل سرمایشی هم محروم مانده است و در این گرمای طاقت فرسا تحصیل را برای این دانش آموزان دبستانی دشورا کرده است.

از دیگر مشکلات این مدرسه میتوان به نبود آب در این مدرسه اشاره کرد و همچنین سرویس های بهداشتی این مدرسه فاقد درب و پنجره می باشد که وضعیت اسف باری را دارد.

تمام محرومیت های این مدرسه را می توان از پرچم سه رنگ برافراشته در سر دبستان این روستا فهمید که تاکنون این پرچم هم تعویض نشده و محروم مانده است.

حسین زارعی نائب رئیس شورای روستای آبگرم لابیشه شهرستان حاجی آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ؛ اظهار کرد: سال گذشته با حمایت رئیس آموزش و پرورش شهرستان حاجی آباد و پیگیری های خبرنگار فرهنگ کده بخشی از مشکلات این دبستان روستای آبگرم لای بیشه حاجی آباد مرتفع شد .

وی با بیان اینکه این مدرسه فاقد سرویس بهداشتی مناسب و آب است و شباهتی به یک مدرسه آموزشی ندارد؛ تصریح کرد: دیوارهای این مدرسه تخریبی نیازمند بازسازی دوباره دارد در حال حاضر این دبستان دیوار بتنی ندارد که مانع ورود حیوانات به مدرسه شود و دبستان این روستا به استرحتگاه حیوانات تبدیل شده است.

زارعی با اشاره به این مطلب که دانش آموزان آینده سازان این مرز و بوم هستند و داشتن امکانات تحصیلی حق مسلم آنان است از کلیه مسئولین و خیرین نیکوکار خواست تا در جهت نوسازی و ترمیم این مدرسه اقدام کنند.

photo_2016-10-22_14-24-13

نائب رئیس شورای روستای آبگرم لابیشه حاجی آباد با بیان اینکه مدرسه دبستان این  روستا با قدمتی 30 ساله ، کاملا فرسوده و غیر قابل استفاده است به طوری که بوی رطوبت آزاردهنده آن از فاصله 20متری به مشام می رسد ؛ خاطر نشان کرد: وضعیت موجود در مدرسه این روستا سلامت جسمی و روحی دانش آموزان را تهدید و بر روند یادگیری آنان اثر منفی گذاشته است.

مردم روستای آبگرم لای بیشه حاجی آباد و دانش آموزان و مشتاقان علم در این روستا چشم انتظار همت مسولان هستند تا مشکل آب و سرویس بهداشتی نامناسب و پنجره های کلاس ها که شیشه ندارد که در فصل سرما غیر قابل تحمل است ودیوار های مدرسه تخریب شده است که نیازمند بازسازی دوباره دارد و نبود تخته، مدرسه آبگرم لای بیشه نیز برطرف شود.

به گزارش فرهنگ کده، حال با توجه به وضعیت اسف بار دبستان روستای آبگرم لای بیشه پس از گذشت چندین سال باید منتظر ماند که مسئولین ذیربط چه تمهیداتی برای این مدرسه محروم در نظر می گیرند و آیا معضل کمبود امکانات و مختلط بودن دختر و پسر حل خواهد شد یا نه؟ و آیا مدرسه جدیدی ساخته می شود یا خیر؟

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت