منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۳۶
شناسه خبر: 193308
گروه :خبر
IMG-20150613-WA0000

رییس دانشگاه پیام نور شهرستان سیریک با اشاره به اینکه فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر تحصیل دانش آموزان افغانی در مدارس ایران گفت : با این دستور یکی از مهم ترین موانع رشد و پرورش جامعه مهاجر در ایران برداشته خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،محمد آئین پرست رییس دانشگاه پیام نور شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه افغانستان  نزدیکترین ملت به ایران از نظر فرهنگی و تاریخی است، گفت: دستور  مقام معظم رهبری (مدظله العال) این پیام را به جهانیان رساند که برخلاف نظر کشورهایی که ایران را ناقض حقوق بشر می دانند ملت ما حاضر است که از منابع کشور خود برای رفاه مهاجرین غیر قانونی نیز استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: محرومیت از تحصیل به این قشر صدمات جبران ناپذیری در زندگی فردی شان وارد می کند و در آینده نیز سبب بروز مشکلات اجتماعی و فرهنگی خواهد شد.

آیین پرست تصریح کرد: دستور مدبرانه مقام معظم رهبری در خصوص تحصیل همه کودکان افغانستانی اعم از قانونی و غیرقانونی باعث امیدواری هزاران کودک افغانستانی محروم از تحصیل گشته است.

تحصیل دانش آموزان افغانی در مدارس ایران می تواند گام بسیار مثبتی برای نزدیکی دو ملت باشد،خاطر نشان کرد : با این تصمیم بزرگ و تاریخی یکی از مهم ترین موانع رشد و پرورش جامعه مهاجر در ایران برداشته خواهد شد.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است