منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۲
شناسه خبر: 239855
گروه :خبر
image481723

در سایه چشم پوشی روسای برخی دانشگاه ها، اساتیدی هستند که به جای تدریس مباحث محوله و سرفصل های درسی، وقت کلاس را به سیاه نمایی دوران 8 ساله دولت قبل و مدح برخی از سران فتنه 88 اختصاص داده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ بیش از دو سال و نیم  از روی کار آمدن دولت جناب روحانی می‌گذرد که تقریباً یک سال اول این دولت، وزارت علوم به خاطر مسائل حاشیه‌ای سیاسی و تصویه حساب های حذبی نتوانست در مسیر اصلی خود که همان رشد علمی کشور است،به نحو قابل قبولی حرکت کند.

پس از چندی و با اقدام به جای مجلس شورای اسلامی در استیضاح فرجی دانا، وزیر پرحاشیه دوم خردادی، امیدها برای بهبود اوضاع علمی کشور و دلخوشی به تدبیر فرهادی بسیار شدت گرفت و انتظار می‌رفت که محیط دانشگاه ها از فضای سیاسی قبل از روی کار آمدن این وزیر خارج شده و اساتید به جای اردوکشی سیاسی، به بهبود اوضاع علمی کمک کنند.

گرچه با رفتن فرجی دانا نیز چند ماهی این وزارتخانه عریض و طویل درگیر مسائل غیر آموزشی بود ولی با آمدن فرهادی تا حدودی از شدت سیاسی کاری های مغرضانه کاسته شد و میدان از برخی ها که دغدغه هایی غیر علمی داشتند تا حدودی گرفته شد ولی همچنان برخی از اساتید دست از سیاسی بازی بر نداشته و به ویژه اساتید فتنه‌گر و حامیان فتنه در پی همراه کردن دانشجویان با فتنه 88 هستند کلاس درس را با گعده های سیاسی گاها اشتباه می گیرند.

 در همین راستا، استان بوشهر نیز از قافله عقب نمانده است و در سایه چشم پوشی روسای برخی دانشگاه ها اساتیدی هستند که به جای تدریس مباحث محوله و سرفصل های درسی، وقت کلاس را برای سیاه نمایی دوران 8 ساله دولت قبل و مدح برخی از سران فتنه 88 اختصاص داده اند.

از بسیاری دانشگاه ها شنیده می شود که برخی از اساتید انقلابی را تحریم کرده اند و واحدهای حداقلی را برای تدریس برای آنها در نظر گرفته اند، این در حالی است که برخی از اساتید به این شیوه تبعیض آمیز به شدت معترض هستند ولی تا کنون کسی پای درد دل این اساتید ننشسته است.

کانون ها و انجمن های علمی زیادی نیز در دانشگاه های کشور و به تبع آن دانشگاه های استان بوشهر فعالیت می کنند که به دلیل جو غالب مسئولین دانشگاه این کانون ها با گرایش های اصلاح طلبی و حمایت از فتنه در دانشگاه فعالند و هر روز تصویر سران فتنه را بر دیوارهای دانشگاه های استان شاهدیم و هیچ کمیته و شورایی بر این تخلفات نظارت نمی کند و یا اگر نظارت می کند نتیجه ای را تا کنون دانشجویان ندیده اند.

قطعاً اگر مسائل علمی در دانشگاه‌ها آلوده به مسائل سیاسی شود و فعالیت های حزبی برخی از اساتید و دانشجویان جای کارهای اصیل آموزشی را بگیرد وضع فضای علمی استان از این وضع اسف بار نیز بدتر می شود و روز به روز باید شاهد کم سو تر شدن چراغ علمی دانشگاه های استان بوشهر باشیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند