منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴
شناسه خبر: 350934
گروه :خبر
image138884

عضو هیئت علمی گروه اقتصاد نظری دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه نباید در دوران تحریم ها کشور را تسلیم کدخدا و قدرت های جهانی کرد،افزود: ابعاد مختلف جامعه مانند سیاست، اقتصاد، فرهنگ و روابط بین الملل، نظامی و غیره مستلزم تلاش جهادی است.

رضا مقدس عضو هیئت علمی گروه اقتصاد نظری دانشگاه علامه طباطبایی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه تحریم های ظالمانه کشور های غربی در سال های اخیر ضربه سنگینی را بر پیکر اقتصاد کشور وارد کرده است، گفت:تحریم ها محدودیت هایی اجتماعی و ارتباطاتی بسیاری را برای کشور در پی داشت که موجب افزایش هزینه ها و قیمت تمام شده کالا شد.

وی با اشاره به اینکه برداشته شدن تحریم ها زمینه پیشرفت فناورری و رونق اقتصادی را در پی دارد، اظهار کرد:تحریم هاآسیب های بسیاری را برای کشور در پی داشته وموجب شده که در بحث کلان ضربه پذیر شود.

مقدس تصریح کرد:کشور ما تحت فشارهای خارجی و در سایه مدیریت صحیح ساخته می شود لذا محدودیت های اقتصادی علاوه بر اینکه تهدیدی برای کشور محسوب می شود اما با استفاده از آن ایجاد فرصت نمود و در سایه فشارها ابتکارات و نوع آوری هایی را بدست آورد.

عضو هیئت علمی گروه اقتصاد نظری دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه نباید در دوران تحریم ها کشور را تسلیم کدخدا و قدرت های جهانی کرد،افزود:سلطه طلبی قدرت های غربی رویه بی پایان است و هدف کدخدا از ایجاد تحریم ها به زانو درآوردن نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد لذا از تمام امکانات را برای مقابله خوی استعماری غرب محیا نمود.

وی با اشاره به شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی تاکید کرد: ابعاد مختلف جامعه مانند سیاست، اقتصاد، فرهنگ و روابط بین الملل، نظامی  و غیره مستلزم تلاش جهادی مدیران است و بایددر سایه انقلاب الهی مانع از ضربه پذیری کشور شد.

مقدس با بیان اینکه جایگاه کنونی ایران اسلامی در جهان مرهون رشادت شهدای بزرگوار کشور است، گفت:باید درس ایثار و جهاد شهدا را در امور فرهنگی، نظامی و سیاسی اشاعه داد و با استفاده از استعدادها و فرصت های موجود زمینه رشد کشور را فراهم کرد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی