منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۳
شناسه خبر: 307003
گروه :خبر
13921023000063_PhotoA
 

واکنش دبیر ستاد حقوق بشر به اظهارات موگرینی

تحریم به خاطر مسائل حقوق بشری یک ادعای مفتضحانه و شرم‌آور است

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان نسبت به اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اورپا مبنی بر ادامه تحریم های حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد و تحریم به خاطر مسائل حقوق بشری را یک ادعای مفتضحانه و شرم آور دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دکتر محمد جواد لاریجانی با تاکید بر حمایت ستاد حقوق بشر از اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر آمادگی ایران برای گفتگوهای حقوق بشری با اتحادیه اروپا گفت: ما از موضع وزیر خارجه کشورمان حمایت می کنیم اما طرح و اعمال تحریم علیه افراد و نهادهای جمهوری اسلامی به بهانه نقض حقوق بشر، اقدامی ناموجه و شرم اور است.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران این اقدامات را نشانه غرض ورزی سیاسی می داند گفت: عمده اعضای اتحادیه اروپا با کشورهایی در منطقه ما روابط وسیع اقتصادی و نظامی دارند که از کمترین نرم های حقوق بشری برخوردار نیستند.

وی افزود: و از آن بدتر این کشورها در سکوت کامل اتحادیه اروپا، میلیون ها دلار برای ایجاد و تجهیز خطرناک ترین گروه های تروریستی جهان از جمله القاعده، داعش، النصره و احرار الشام هزینه می کنند و عامل اصلی فجایع سوریه، عراق یمن، بحرین و آفریقا هستند که انسان از یادآوری و بیان آن شرم می کند.

لاریجانی در ادامه با طرح این سوالات که آیا از نظر اتحادیه اروپا این موضوعات نقض حقوق بشر به حساب نمی آید؟ آیا آنها لازم نمی دانند که در این خصوص تحریمی وضع کنند؟ گفت: متاسفانه به کار گیری استاندارد دوگانه از یکسو و تخلفات اشکار حقوق بشری در غرب از سوی دیگر که شامل نژادپرستی، اسلام هراسی و بیگانه هراسی است، عملا اعتباری برای ادعاهای حقوق بشری غرب باقی نگذاشته است.

دبیرستاد حقوق بشر کشورمان در پایان گفت: گفتگوهای حقوق بشری ایران و اروپا باید پرده از روی این فریبکاری ها بردارد و جمهوری اسلامی ایران را به عنوان بزرگترین دموکراسی منطقه مد نظر داشته باشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است