منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۹
شناسه خبر: 288699
گروه :خبر
13921129000561_PhotoA
 

سرلشکر جعفری در مراسم تجلیل از جهادگران اقتصاد مقاومتی:

تحریم جمهوری اسلامی ایران جواب نمی‌دهد/ سود برخی افراد در تامین کالا از خارج است

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه باید خودمان را برای حفاظت از ارزش‌ها و اصول انقلاب آماده کنیم، گفت: آنچه سپاه در مسیر سازندگی کشور به آن توجه ویژه دارد محرومیت‌زدایی و اجرای اقتصاد مقاومتی است.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در مراسم تجلیل از جهادگران اقتصاد مقاومتی در فازهای ١۵ و ١۶ پارس جنوبی اظهار داشت: زمانی که جنگ تمام شد انرژی متراکمی در نیروهای رزمنده و مجاهدین عرصه نبرد با دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای وجود داشت و می‌بایست عرصه ای فراهم شود تا این توان در عرصه سازندگی صرف شود.

وی افزود: پس از جنگ، سازندگی مهمترین مساله کشور بود و سپاه نیز تصمیم مهمی برای ورود به این حوزه گرفت و با توانمندی فنی که ایجاد شده بود و ماشین آلاتی که سپاه در اختیار داشت وارد این عرصه شد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه در همه عرصه سازندگی، سپاه با تکیه بر توان داخل کشور وارد شد و شروع به خدمت رسانی کرد، گفت: قرارگاه خاتم کارهای بسیار بزرگی در کشور انجام داده و جزو بزرگترین مجموعه‌های سازندگی و مهندسی کشور است.

وی ادامه داد: ورود سپاه به این فازها زمانی بود که مردم اراده خود برای انجام آن و روحیه استکبار ستیزی خود را به حد اعلا رساندند. در سالهی ٨۴و ٨۵ که روحیه استکبار ستیزی مردم به اوج رسید، غربی‌ها برای ایجاد فشار به نظام به دستور امریکا این قراردادها را بهم زدند و رفتند.

فرمانده کل سپاه افزود: در این زمان مجموعه داخلی باید کار را تقبل می‌کرد و سپاه این کار را کرد و امروز بعد از ٨ سال با افتخار توان انجام این ماموریت را به دنیا ثابت کردیم.

سرلشکر جعفری فازهای ١۵و١۶ را خط شکنی سپاه عنوان کرد و اظهار داشت: همه این اقدامات توسط متخصصین داخلی انجام شد و مبنایی برای فازهای دیگر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که دشمنان باید بدانند و البته فهمیده‌اند این است که ایران می‌تواند روی پای خود بایستد و تحریم‌ها نه تنها اثری در مسیر و راه ما نداشته بلکه باعث رشد و پویایی و بروز استعدادهای داخلی در کشور می‌شود.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: آنها می‌دانند تحریم جمهوری اسلامی جواب نمی‌دهد و باید سر میز مذاکره بنشینند و از طرق دیگر وارد شوند و البته رهبری معظم انقلاب نیز درخصوص پسابرجام هشدار دادند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما باید خودمان را برای حفاظت و حراست از ارزشها و اصول انقلاب اسلامی آماده کنیم، گفت: آنچه سپاه در مسیر سازندگی کشور به آن توجه ویژه دارد، محرومیت زدایی و اجرای اقتصاد مقاومتی است.

وی توجه به بحران آب در آینده را بسیار مهم و سرنوشت ساز خواند و گفت: باید نگاهمان به سمت نیازمندی‌های اساسی و استراتژیک کشور از جمله مساله آب باشد.

سرلشکر جعفری اظهار داشت: وقتی جهاد در راه خدا باشد خدا هم کمک می‌کند همانطوری که آلمانی‌ها اذیت کردند و کمپرسور را ندادند و متخصصین خودمان آن را ساختند.

فرمانده کل سپاه افزود: البته در کار جهادی ممکن است مخالفتهایی هم از داخل و خارج باشد و برخی افراد که سودشان در تامین کالایی از خارج است ممکن است مخالفتهایی کنند.

وی در پایان گفت: 3 فاز دیگر در دست قرارگاه است که باید آن را به نتیجه برساند و با انجام پروژه های دیگر ماموریت امنیت و رفاه مردم را نیز انجام دهد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان