منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵
شناسه خبر: 301140
گروه :خبر
13940926000210_PhotoA

محمد نبی حبیبی گفت: در حالی که آمریکایی‌ها بر طبل بدعهدی و استمرار تحریم‌ها می‌کوبند، همه باید به دولت کمک کنند تا عکس‌العمل مناسب نشان دهد و دولت نیز با عزمی راسخ پاسخ این عهدشکنی‌ها را بدهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب با اشاره به عدم اجرای تعهدات غرب در برجام، گفت: تحریم‌ها نه لغو شده و نه تعلیق، دارایی‌های بلوکه شده آزاد نشده است، سوئیفت در عمل همچنان مسدود است، اجازه بیمه تکمیلی و مکمل بین‌المللی داده نشده است، تحریم مبادله دلاری همچنان پابرجاست، به شرکت‌های خارجی اجازه سرمایه‌گذاری در ایران داده نمی‌شود و تحریم‌ها در یک افق مبهم در حال افزایش است و این در حالی است که آمانو رئیس آژانس اعلام کرده است ایران فراتر از توافق رسمی با آژانس به تعهدات خود عمل کرده است؛ نظر ما این است در حالی که آمریکایی‌ها بر طبل بدعهدی و استمرار تحریم‌ها می‌کوبند و به خصوص بعد از اظهارات اخیر اوباما باید همه به دولت کمک کنند که عکس‌العمل مناسب نشان دهد. دولت هم با عزمی راسخ پاسخ این عهدشکنی‌ها را بدهد.

محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به بدعهدی آمریکا در اجرای برجام گفت: رئیس جمهور باید مراقبت بیشتری برای جلوگیری از خسارت در اجرای برجام معمول دارند.

حبیبی اظهار داشت: هنوز سرنوشت اجرای برجام در هاله‌ای از ابهام قرار دارد؛ ما نظر رئیس جمهور محترم را در مورد برجام‌های 2و3و… به رهنمودهای مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی جلب می‌کنیم.

وی افزود: قرار بود با اجرای برجام اتفاقات مهمی در حوزه اقتصاد و علم و سیاست خارجی رخ دهد اما اتفاق چندانی جز خطوطی بر روی کاغذ روی نداده است، بطوری که رئیس جمهور اتریش صریحاً در آستانه سفر رئیس جمهورمان به این کشور گفته است: «اتحادیه اروپا و اتریش به تنهایی نمی‌تواند تحریم ها را لغو کند، آمریکا دراین زمینه نقش دارد».

او صریحاً گفته: معلوم نیست لغو همه تحریم‌های غرب علیه ایران چقدر طول می‌کشد!

حبیبی با نفی دوگانه کاذب تسلیم یا تحریم گفت: راهبرد آمریکا در مذاکرات این بود که به ما تفهیم کند دو راه بیشتر وجود ندارد یا تسلیم یا تحریم! راهبرد دولت نیز در مذاکرات برد – برد بود.

اکنون یک بازنگری جدی روی آنچه که تا کنون گذشته است، ضرورت قطعی دارد؛ ما هیچ تردیدی در سوء نیت دولتمردان آمریکایی نداریم و به اظهار ضعف رئیس جمهوری اتریش نیز که به وکالت از طرف اروپایی‌ها در مقابل آمریکا اعلام کرده به عنوان یک حرف و عمل منفعلانه آنها اعتراض داریم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نامه چهار کشور انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا به بان کی مون در مورد آزمایش موشک‌های ایران بیان داشت: آمریکایی‌ها با این نامه مشترک نشان دادند نه تنها عزمی برای اجرای برجام و رفع تحریم‌ها ندارند بلکه در تدارک تحریم‌های جدید به بهانه‌های واهی هستند.

وی همچنین در مورد طرح موضوع، «دنیای فردا، دنیای مذاکره است نه موشک» در توئیت آقای هاشمی رفسنجانی گفت: گرچه دفتر آقای هاشمی به نوعی غیرشفاف قصد تکذیب داشتند ولی پیشنهاد ما به آقای هاشمی این است که اگر اینگونه مواضع مورد تایید ایشان نیست صریحا اعلام نمایند و کار را در این موارد مهم و حیاتی به دفترشان و افراد منتسب به خودشان واگذار ننمایند.

حبیبی خاطر نشان کرد: ملت ما پایبند نظر مدبرانه مقام معظم رهبری است؛ مذاکره و موشک هر دو ضروری است و به خصوص نفی ضرورت افزایش دائمی توان نظامی یک خیانت بدیهی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص طرح 10 اقدام عملی برای اجرای اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری در حرم رضوی تصریح کرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری اعلام شده است، خطوط علمی و عملی آن تبیین شده است و اجرای این سیاست‌ها مورد مطالبه رهبری و مردم است و برگزاری اجلاس و صدور بخشنامه در حد مقدمه خوب است ولی دوصد گفته چون نیم کردار نیست.

وی افزود: مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی حزب مؤتلفه اسلامی 15 نکته کلیدی در مورد اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را قابل تکیه می‌داند و اولین آن اهتمام ویژه و برنامه‌مند به موضوع اقتصاد مقاومتی است؛ بسیار به جا بود که دولت در بودجه‌های سالهای 93و94 برنامه‌ای شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ملحوظ می‌داشت که نداشت و انتظار این است که این مهم در بودجه سال 95 تحقق یابد.

حبیبی تاکید کرد: یک جریان مفسد اقتصادی در اجرای اقتصاد مقاومتی اخلال می‌کند این جریان در پیوند با سرمایه‌داری جهانی جلوی هر اقدام اصلاح‌گرایانه در حوزه اقتصاد را می‌گیرد دولت باید برای مقابله با این جریان خود را تجهیز کند.

وی در مورد آخرین تحولات منطقه گفت: جریان مقاومت، حلقه محاصره داعش را در سوریه و عراق تنگ‌تر کرده است و پیروزی‌های اخیر ارتش عراق و سوریه باعث شده است جامعه جهانی با چشم بازتری تحولات منطقه را دنبال کند. بدون شک پیروزی از آن جریان مقاومت است و هیچ تردیدی در آن نیست.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی