منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
شناسه خبر: 285264
گروه :خبر
13940419000751_PhotoA
 

نتایج تحقیق در دانشگاه ایالت کارولینای شمالی در آمریکا:

تحریم‌ها علیه ایران هیچ تأثیری نداشته/ اقتصاد ایران بعد از تحریم بهتر شد

نتایج تحقیق در دانشگاه ایالت کارولینای شمالی در آمریکا نشان داد تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا ضد ایران هیچ تاثیری نداشته و اقتصاد این کشور حتی بعد از اعمال تحریم‌ها بهتر هم شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بر اساس تحقیق در دانشگاه ایالت کارولینای شمالی در آمریکا که وضعیت تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد ایران را بررسی کرده نشان می‌دهد؛ تحریمهای آمریکا و اتحادیه اروپا هیچ تاثیری بر ایران نداشته است.

بروک مک دونالد استاد دانشگاه در ایالت کارولینای شمالی، می‌گوید: برخی فکر می‌کنند که توافق ایران با 5+1 به دلیل تاثیر تحریم‌ها علیه این کشور بوده اما در واقع چنین نیست.  اصلا اعمال این تحریم‌ها بیشتر به دلیل اینکه مردم رژیم شاه را بیرون کردند و حکومت جمهوری اسلامی جایگزین شد، اعمال شد.

مکدونالد گفت: علاوه بر آن اینکه آمریکا به مذاکره هسته‌ای با ایران داوطلب شد گواه دیگری است که تحریم‌ها علیه ایران کارساز نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین برخی آمارهای اقتصادی که  حتی بعد از تحریمها هم تغییر چندانی نکرده است حاکی از بی‌تاثیر بودن تحریم‌ها علیه ایران است.این آمارها به صورت آنلاین در ژورنال « آرمد فورس اند سوسایتی» منعکس شده است

پژوهشگران این دانشگاه در زمینه تاثیر تحریم‌ها علیه ایران، در این باره اعلام کردند به جای تشویق یک ملت به سازگاری با یک سیاسیت مطلوب، تحریم‌ها نتیجه برعکس می‌گذارد و مسیر را برای رسیدن به آن دشوارتر می‌کند.

مک دونالد گفت: وقتی تحریمی رخ می‌دهد  حس دفاعی ملت را بیشتر تقویت می‌کند.

وی اضافه کرد: کشوری که تحریم می‌شود، سربازان تازه‌ای را استخدام یا تربیت می‌کنند و سلاح زیادی را خریداری می‌کنند و همه اینها به ثبات و پایداری اقتصاد یک کشور کمک می‌کند تا بهتر با فضای تحریم‌ها کنار بیاید.

به اعتقاد این محققان،تحریم  ایران یک نمونه  مطالعه موردی خوبی بود چرا که این تحریم‌ها از سال 1979 بر این کشور اعمال شده بود و نتایج آمارها هم موجود است و مطالعه این آمارها نشان می‌دهد که ایران چگونه با این تحریمها مقابله کرده است.

مک دونالد همچنین تاکید کرده است، که اقتصاد ایران حتی بعد از اعمال تحریم‌ها بهتر هم شده است

وی افزود:« خلاصه بگویم، که اصلا شواهدی وجود ندارد که تحریم‌ها علیه ایران کارساز بوده باشد، برعکس شواهد نشان می‌دهد که بعد از تحریم‌ها علیه ایران، قدرت‌ها بزرگ قدرت نظامی خودشان را بیشتر تقویت کرده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی