منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۱
شناسه خبر: 221179
گروه :خبر
13940610000100_PhotoA
 

ظریف در گفت‌و‌گو با تلویزیون چین:

تحریم‌ها علیه ایران باید بر اساس توافق وین لغو شود

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که مشکلات آمریکا به مسایل داخلی آن بر می گردد و دولت آمریکا باید همه تلاش خود برای اجرای توافق وین را به کار بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی چین اعلام کرد که «زمان آن فرا رسیده است که تصمیمات آمریکا در قبال لغو تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران محقق شود.»

وی تاکید کرد که «مشکلات آمریکا به مسایل داخلی آن بر می گردد و دولت آمریکا باید همه تلاش خود برای اجرای توافق وین را به کار بگیرد.»

وی در این مصاحبه که در جریان سفر یک روزه این هفته به چین انجام شد، تاکید کرد که اگر غیر از این باشد جهان به این نتیجه خواهد رسید که آمریکا می خواهد خواسته‌های خود را بر دیگران از طریق تحریم و زور تحمیل کند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران در اجرای توافق وین مشکلی ندارد.

وی افزود: آمریکایی‌ها چه دموکرات‌‎ها و چه جمهوری‌خواهان باید به تعهدات خود پایبند باشند، زیرا امور باید بر مبنای قانون پیش برود، بنابراین باید به تعهدات خود پایبند باشند. مقام ارشد ایرانی تاکید کرد که آمریکایی ها با این موضوع به شکل مناسب تعامل نکردند.

محمد جواد ظریف با هدف انجام گفت وگوهای دوجانبه و بین المللی با مقامات عالی چین، دوشنبه شب در راس هیاتی وارد پکن شده بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است