منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۱
شناسه خبر: 219571
گروه :خبر
13940604001001_PhotoA
 

واشنگتن با تکرار ادعاهای بی‌اساس:

تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران پابرجا خواهد ماند

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ایران تصریح کرد تحریم‌های وضع‌شده واشنگتن به دلیل اقدامات منطقه‌ای تهران و موضوع حقوق بشر سر جای خود باقی می‌ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا بر باقی ماندن تحریم‌های ایران در موضوعات مربوط به مواضع منطقه‌ای ایران و مساله حقوق بشر تاکید کرد.

«جان کربی» در کنفرانس خبری با این سوال روبرو شد که « اکنون که توافق هسته‌ای ایران وجود دارد و به خاطر تحریمهای ایران تعدادی از کشورها از قبیل هند به کاهش میزان واردات نفت از ایران و نیز تحریمهای ایران ملزم بودند. اکنون به نظر شما پیام آقای وزیر خارجه(کری) برای کشورهایی چون هند چیست؟»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا جواب داد: «تحریمهایی که ما درباره آن داریم حرف می‌زنیم بخشی از تحریمهای سازمان ملل هستند که به منظور کشاندن ایران به میز مذاکره اعمال شدند در نتیجه این تحریمها اینگونه کارساز بودند. هیچ رفع تحریمهای تازه‌ای بر اساس برجام وجود نخواهد داشت تا زمانی که ایران همه اقدامات و مراحل ضروری که باید آنرا به اتمام برساند را انجام دهد و همچنین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره آنکه برنامه هسته‌ای ایران مسالمت‌آمیز است، راستی‌آزمایی کند».

وی  ادامه داد: «هر کشوری حقوق مستقل خود را دارد که بر اساس نظرات خود تحریمهایی را اعمال کند. تحریمهای یکجانبه آمریکا علیه فعالیتهای شرورانه ایران پابرجا باقی خواهد ماند و ما در حالی که به جلو می‌رویم به تجدیدنظر و بررسی آنها ادامه خواهیم داد».

کربی افزود: «این موضوع درست نیست که ما به هند بگوییم چه کار بکنند اما ما اعتقاد داریم که معماری و مهندسی توافق ایران یک معماری و مهندسی بین‌المللی است. کشورهای زیادی دور هم آمدند تا مطمئن شوند ایران به سلاح هسته‌ای نرسد و این توافق این کار را می‌کند».

خبرنگار باز هم از جان کربی سوال کرد که «به نظر من آمریکا از هند خواسته بود تا واردات نفت خود را از ایران کاهش دهد. نظر شما در این باره چیست؟»

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا پاسخ داد: «من درباره اینکه درخواستی توسط آمریکا از هند برای کاهش واردان نفت از ایران کرده، ‌اطلاعی ندارم و باید باید این موضوع را بررسی کنم».

مقام آمریکایی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا واشنگتن رسما از روسیه برای پیوستن به ائتلاف مقابله با داعش دعوت کرده، جواب منفی داد و تاکید کرد که آمریکا چنین کاری نکرده است.

کربی ادامه داد: «ما از فعالیتهای سازنده برای مقابله با داعش حمایت خواهیم کرد اما من نگفتم که ما دعوتی برای پیوستن روسیه به ائتلاف انجام دادیم آنچه من گفتم آن بوده که حمایت از رژیم اسد نمی‌تواند عاملی تعیین کننده در ارائه کمکها(برای مقابله با داعش) باشد».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است