منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۷
شناسه خبر: 193934
گروه :خبر
13940303000719_PhotoA

یک نشریه آمریکایی نوشت: جمهوری اسلامی چه در مذاکرات باشد یا بیرون برود نتیجه تیره و تار خواهد بود زیرا شاهد ایرانی بالقوه مسلح به سلاح هسته‌ای یا ایرانی با پول‌های نقد فراوان که آماده پیشبرد اهداف خود در منطقه است، خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نشریه آمریکایی «ترامپیت» در گزارشی تحت عنوان «تحریم‌ها، وعده‌های دروغین و قول و قرارها با ایران» نوشت:با نزدیک شدن به مهلت 30 ژوئن برای توافق نهایی هسته‌ای با ایران، واشنگتن با احتمال شکست در مذاکرات مواجه شده است.

بر اساس این گزارش، پیچیدگی نوع تحریم‌های تحمیلی بر ایران، اوباما را در محدودیت گذاشته است زیرا رییس جمهور آمریکا قول داده بود که تحریم‌های غیر هسته‌ای تحمیلی برداشته نمی‌شوند اما آیا رییس جمهور آمریکا قادر است در عین اطمینان دهی به ایران برای رفع چنین تحریم‌هایی به وعده‌هایی که به افکار عمومی در زمینه عدم رفع تحریم‌های غیر هسته‌ای عمل کند؟

به گزارش ترامپیت، اوباما اگر خواهان ارائه 150 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران به این کشور در قالب رهایی از تحریم‌ها باشد باز هم مشکل وجود دارد زیرا ایران قادر به دسترسی به این مبالغ نیست زیرا تحریم‌های غیر مرتبط هسته‌ای مانع دستیابی ایران به 150 میلیارد دلار خواهند شد.

 حال اوباما از یک سو با توجه به وعده‌هایی که به ایران داده باید حتما تحریم‌های غیر مرتبط هسته‌ای را برطرف کند اما در برابر قول‌هایی که او به افکار عمومی داده است باید درباره تحویل 150 میلیارد دلار به ایران دبه درآورد که این خود نیز توافق هسته‌ای را به ورطه نابودی می‌کشاند.

این رسانه آمریکایی در بخشی دیگر با اشاره به سرگردانی های اوباما در این زمینه قول‌های متفاوتی که او به ایران از یک سو و افکار عمومی از سوی دیگر داده است، نوشت: واقعیت این است که تخفیف‌های تحریمی موجب سود بردن ایران و رسیدن این کشور به امیال منطقه‌ایش می‌شود. یک ایران قدرتمند به مفهوم کشوری با سیاست خارجی هجومی‌تر است که موجب بیم کشورهای عربی همسایه خواهد شد. از سویی این اقدام باعث قدرتمندتر شدن و افزون‌تر شدن نبرد نیابتی می‌شود. همچنین سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله لبنان با دریافت 150 میلیارد دلار به فوریت مواضعشان ارتقا یافته و البته برنامه موشکی بین قاره‌ای ایران نیز با سرازیر شدن پول و سرمایه از بانک‌ها و دیگر شرکت‌ها رشد می‌یابد.

این نشریه در خاتمه با طرح سئوال‌هایی نوشت: آیا اوباما با تزریق 150 میلیارد دلار به ایران موافقت می‌کند؟ یا این‌که با تغییر تصمیم اساس مذاکرات را بر هم می‌زند و ایران بطور بالقوه از مذاکرات خود را بیرون می‌کشد؟ در هر دو صورت نتیجه تیره و تار خواهد بود. زیرا ما شاهد یک ایران بالقوه مسلح به سلاح هسته‌ای یا ایرانی با پول‌های نقد فراوان که آماده پیشبرد اهداف خود در منطقه است،خواهیم بود. با نزدیک شدن به تاریخ 30 ژوئن وقت انتخاب برای اوباما فرا می‌رسد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی