منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۶
شناسه خبر: 187482
گروه :خبر

وزارت خزانه‌داری امریکا امروز دو شرکت عربی را به اتهام کمک در خرید هواپیماهای مسافربری دست دوم توسط ایران، تحریم کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، وزارت خزانه‌داری امریکا روز پنج‌شنبه دو شرکت عربی را به اتهام کمک در خرید هواپیمای مسافربری دست دوم توسط ایران، تحریم کرد.

بر اساس خبر رویترز، این دو شرکت که در عراق و امارات مستقراند، بر اساس ادعای وزارت آمریکایی، در خرید این هواپیمای دست دوم به شرکت ایرانی ماهان کمک کرده‌اند.

مقامات شرکت عراقی «النور» و شرکت اماراتی «الناصر» هنوز موضعی در این خصوص نگرفته‌اند.

این تحریم‌ها پس از آن اعمال شده که یک مقام ارشد اسرائیلی به شدت بر آمریکایی‌ها تاخت و گفت که ایران در 3 ماه گذشته، حتی پس از اطلاع‌رسانی صهیونیست‌ها به طرف آمریکایی، به راحتی هواپیماهای مسافربری مورد نیاز خود را خریده است.

بر اساس قرارداد ژنو، فروش محدود برخی قطعات هواپیماهای مسافربری به ایران تسهیل شد ولی ساختار تحریم‌های صنایع هوایی ایران کماکان پابرجاست.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است