منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۲
شناسه خبر: 233720
گروه :خبر
image464566

به نظر می رسد با توجه به نقش آفرینی ویژه آموزه های عاشورایی در حرکت سیاسی – اجتماعی مردم ایران، جریان تحریف قیام عاشورا برای کاستن از این نقش آفرینی به صورت جدی در سال های اخیر فعال شده است که تبیین عالمانه و مستند این قیام را از سوی حوزه های علمیه طلب می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ توجیه حرکت نابجای دست دادن با اوباما در حاشیه اجلاس سازمان ملل با تحریف تاریخ و نسبت دادن مطالب نابجا به حضرت سید الشهداء علیه السلام، یکی از محورهای سخنرانی برخی محافل سیاسی در ایام عزای امام حسین علیه ا‎لسلام بود، اما افراط در بکار بردن این نسبت‎های ناروا اعتراض علما برجسته را به دنبال داشته، به نحوی که این اعتراضات در منبرهای دهه محرم آنها نمود پیدا کرد.

استاد فاطمی نیا، یکی از خطبای برجسته و مشهور کشور، که به جهت بعد علمی و اخلاقی مباحث خود، در منبرها کمتر به مسائل سیاسی می پردازد، یکی از سخنرانانی بود که در منبر دهه محرم خود به نحوی به این تحریف و ظلم به سیدالشهداء  علیه السلام واکنش نشان داد.

Video Player

سخنرانی- حجت الاسلام فاطمی نیا (۲).mp۴ | دانلود فیلم 

وی در سخنرانی خود در جمع عزاداران حسینی، با اشاره به وقایع شب عاشورا گفت: شما یک لحظه به آن زمان برگرید و اینطور تصور کنید که اگر نوه پیغمبر و نور چشم پیغمبر و ریحانه پیغمبر، با چنین آدمی (عمربن سعد) دست می داد، دیگر چیزی از اسلام باقی مانده بود!؟

این سخنان در واکنش به رواج تفاسیر عجیب و بعضا موهن از قیام سید الشهداء علیه السلام در یکی دو سال گذشته مطرح شده است. در برخی از این تفاسیر، درس عاشورا، درس مذاکره اعلام شده و یا پیام امام حسین(ع) مقابله با ظلم بوسیله اشک و نه توسط خون تفسیر شده و در نهایت هم از دست دادن امام با عمر سعد برای توجیه خطای دولتمردان در نیویورک استفاده شد.

به نظر می رسد با توجه به نقش آفرینی ویژه آموزه های عاشورایی در حرکت سیاسی – اجتماعی مردم ایران، جریان تحریف قیام عاشورا برای کاستن از این نقش آفرینی به صورت جدی در سال های اخیر فعال شده است که  تبیین عالمانه و مستند این قیام را از سوی حوزه های علمیه طلب می کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی