منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۴
شناسه خبر: 193466
گروه :خبر
image281163
 

در حاشیه حمایت اینستاگرامی سایت جماران از مهدی هاشمی

تحریف امام(ره) یا مهدی هاشمی؟! مسئله «جماران» اینست

بنیاد حفظ آثار امام(ره) علی‌القاعده وظایفی در زمینه واکنش به آنهایی که می‌گویند اگر امام راحل زنده بود «اصلاح‌طلب»! می‌شد دارد که هیچکس نمی‌داند چرا انجامشان نمی‌دهد؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، صفحه اینستاگرام سایت جماران اخیراً و در واکنش به صدور حکم قضایی برای «مهدی هاشمی» طی مطلبی با مزاج استفهام انکاری 2 سؤال را مطرح کرد.

جماران در مطلب اشاره شده، می‌نویسد:

«نظر شما چیست؟

آیا حکم مهدی هاشمی سیاسی است؟

آیا این حکم به معنای مقابله با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است؟»

این دو سؤال که فی‌الواقع دو پاسخ مشخص مبنی بر «سیاسی بودن حکم مهدی هاشمی» و «مقابله عده‌ای یا محافلی یا دستگاه‌هایی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» را به ذهن القا می‌کند؛ اما پیش از این مفاهیم، نکات دیگری را هم به ذهن هر خواننده‌ و بیننده‌ای متبادر می‌سازد.

نکاتی که نوستالژی رفتارهای چند سال اخیر مجموعه جماران و تولیت مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) در به یکسو نهادن وظایف اصلی خود و بازی سایه‌وار در پازل حمایت از جریان‌های سیاسی خاص و چهره‌های مسئله‌دار هستند.

«جماران» در حالی که هنوز در بهت گوشزدهای مکرر چهره‌های نظام پیرامون خطر «تحریف امام» قرار دارد و هیچگونه حرکت خاصی در این زمینه انجام نداده است به یکباره در نقش مدافع مهدی هاشمی و جرم‌های اثبات شده‌ی وی ظاهر می‌شود و در اقدامی بدون ارتباط با ترویج اندیشه‌های امام راحل، به فرافکنی پیرامون حکم مهدی هاشمی می‌پردازد.

این ایجاد تشکیک در حکم صادره از سوی قوه قضائیه و حمایت از رفتارهایی که زمینه‌های ایجاد فتنه و فساد را در کشور فراهم کردند؛ در حالی است که بی‌حسّی و کرختی مجموعه جماران و مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) راجع به تحریفات محرزی که علیه امام راحل صورت می‌گیرد؛ یه یک درد بزرگ برای جامعه متدینین و دوستداران امام(ره) و انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

از سوی دیگر رفتارهای سایت جماران که هدف و رسالت ایجاد خود را «پاسداشت و ترویج اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی»! عنوان می‌کند اما در علاقه نشان دادن به سلبریتی‌ها، مدل‌های نوین خودروهای لوکس، رفتارهای انتخاباتی اصلاح‌طلبان و انتشار عکس‌های خانوادگی تولیت جماران، گوی سبقت را از دیگران ربوده نیز تناقضات جدی را در میان افکار عمومی ایجاد کرده است.

تناقضاتی جدی که البته با حمایت تلویحی مجموعه اشاره شده از مهدی هاشمی و پرونده بین‌المللی او؛ عمق بیشتری پیدا می‌کنند.

در عین حال هنوز سابقه رفتارهای آقای سیدحسن خمینی در سال 88 و اعتراض رسمی و سرگشاده به پخش مستند شاخص از سیمای جمهوری اسلامی ایران که به تبیین واقعی چهره امام راحل برای نسل‌های جدید و بازنمایی مواضع وی می‌پرداخت؛ به روشنی در یادها مانده است.

و بدیهی است که مجموعه مشاوران رسانه‌ای تولیت بنیاد حفظ آثار امام(ره) باید بدانند که نمی‌شود در تابلو حرف‌هایی معمولی را نوشت اما در شناسنامه؛ مشخصات دیگری داشت و بر این مشخصات نیز پای فشرد!

سایت جماران و مجموعه بنیاد حفظ آثار امام(ره) علی‌القاعده وظایفی در زمینه واکنش به آنهایی که می‌گویند اگر امام راحل زنده بود «اصلاح‌طلب»! می‌شد یا اینکه «امام هم اعتدالی بود»! دارد که هیچکس نمی‌داند چرا انجامشان نمی‌دهد و به جای آنها، به حمایت‌های تلویحی از مهدی هاشمی روی می‌آورد.

مجموعه وابسته به نوه‌های امام راحل به جای پاسخ روشن به افکار عمومی در زمینه تزئینات اشرافی حرم امام راحل که با منش و ممشای آن یار سفر کرده که صد قافله دل همره اوست؛ همخوانی ندارد و به جای دفاع از امام خمینی(ره) در مواقفی که آن مبارز نستوه علیه استکبار را موافق حذف شعار مرگ بر آمریکا! عنوان می‌کردند؛ سکوت اختیار کرده است اما گویی برای حمایت از یک پرونده بین‌المللی که جرایمی در ارتباط با فتنه و فساد در آن وجود دارد؛ احساس وظیفه کرده است.

و این احساس وظیفه یقیناً سؤالاتی را در ذهن مخاطبان ایجاد می‌کند که راه گریزی از پاسخ‌های آنها نیست.

پاسخ‌هایی که مجموعه جماران و بنیاد حفظ آثار امام راحل به آنها پاسخ بدهد یا ندهد؛ اما به مرور در مختصات واقعیات‌ها شکل گرفته و به مثابه یک ویترین، به نمایه فکر و عملی این مجموعه تبدیل خواهد شد. اگر تاکنون تبدیل نشده باشد…

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان