منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۷:۵۰
شناسه خبر: 181739
گروه :خبر
IMG17192137

فرمانده منطقه یکم نداجا با بیان اینکه تحریف‌کنندگان خلیج‌فارس، آب در هاون می‌کوبند گفت: تاکنون هرگونه اقدام شیطنت‌آمیز در زمینه خدشه به هویت خلیج‌فارس با اراده علمی و تاریخی مردم ایران ابتر مانده است.

دریادار امیرحسین آزاد ،فرمانده منطقه یکم نداجا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به روز ملی خلیج فارس گفت: نام خلیج‌فارس همواره در طول تاریخ در کنار اسم ایران قرار گرفته است.

وی افزود: نام ایران و خلیج فارس با هم زاده شدند و تا زمانی که خلیج فارس در پیکره زمین وجود دارد در کنار نام ایران خواهد بود.

دریادارآزاد با بیان اینکه نام ایران و خلیج فارس به هم گره خورده است، تصریح کرد: این دو نام در تمام عرصه‌های اقتصادی، منطقه‌ای و سیاسی سرنوشتی یک‌سو و یک‌سان دارند و این سرنوشت و اثرگذاری دو سویه و متقابل است.

وی با اشاره به  اینکه خلیج‌فارس با ایران زنده است و هویت دارد، اظهار کرد: به استناد تجربیات می‌توان گفت که نمی‌شود تاریخ را تحریف کرد.

فرمانده منطقه یکم نداجا با بیان اینکه در موارد مختلف تلاش برای تحریف واقعیت‌های تاریخی در دنیا وجود دارد گفت: عده ای تلاش می‌کنند به حقایق خدشه وارد کرده و تاریخ را تحریف کنند اما باید بدانند همیشه این حرکت‌های مضحک محکوم به شکست است.

وی  تصریح کرد: تاریخ خلیج‌فارس و نام ایران در تاریخ مثل نگینی درخشان از دیرباز و سالیان کهن تاکنون می‌درخشد و تاکنون هرگونه اقدام شیطنت‌آمیز در زمینه خدشه به هویت خلیج‌فارس با اراده علمی و تاریخی مردم ایران ابتر مانده است.

دریادارآزاد با بیان اینکه برخی کشورها از داشته‌های تاریخی کم رنج می‌برند،خاطر نشان کرد: این کشورها با توجه به داشته‌ها و سوابق تاریخی کم، برای رفع کمبودهایشان مجبور به دست درازی به داشته‌های دیگران می‌شوند.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است