منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۳
شناسه خبر: 179862
گروه :خبر
 

طی نامه بانک مرکزی به رئیس مجلس صورت گرفت؛

تحت فشار قرار گرفتن یک نماینده مجلس بخاطر انتقاد از بانک مرکزی!

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ، ولی الله سیف مدیرکل بانک مرکزی را متهم کرد که وی را به دلیل انتقاد از عملکرد بانک مرکزی تحت فشار گذاشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حجت الاسلام بیگی نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ با اشاره به میلیاردها تومان معوقات بانکی، عملکرد ضعیف بانک مرکزی را عامل اصلی رکود اقتصادی، تورم، تعطیلی کارخانجات و شهرک های صنعتی دانست و گفت: عملکرد بانک مرکزی باعث شده تا پول 75 میلیون نفر در جیب 15 نفر باشد!

این نماینده مجلس سخت گیری بانک در پرداخت مبالغ ناچیز وام به جوانان و مردم عادی را در مقایسه با پرداخت وام 65 میلیارد تومانی به یک نفر آن هم بدون دریافت وثیقه و ضامن معتبر غیر قابل توجیه دانست و اظهار کرد: چطور می شود که برای جوانی از سولدوز، تکاب، میاندواب که ازدواج کرده و وام ازدواج میخاهد وام نمیدهند و برای دو میلیون دو سه ضامن میخواهند اما برای 65 میلیارد ضامن لازم نیست؟!

وی افزود: موضوع بعدی این است که آیا 200 میلیارد تومان معوقات بانکی در یک شب اتفاق افتاده است؟ اصلا آیا بانک مرکزی برنامه ای برای بازپس گیری این معوقات که در دستان عده ای انگشت شمار است، دارد؟

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ، ولی الله سیف مدیرکل بانک مرکزی را متهم کرد که وی را به دلیل انتقاد از عملکرد بانک مرکزی تحت فشار گذاشته است.

حجت الاسلام بیگی تصریح کرد: بانک مرکزی به آقای لاریجانی نامه نوشته که آقای بیگی علیه بانک مرکزی تند حرف زده، خب من نماینده شدم که حرف بزنم این حرفها را که میزنم میگویند انتقاد کرده، من آمده ام حرف بزنم. بعد نماینده را تهدید می کنند که چرا حرف زدی، این است مفهوم دموکراسی؟ مردم به من رأی دادند که آزادنه حرف هایشان را بزنم بنابراین باید به رأی مردم ارزش قائل شد.

وی نحوه برخورد با کارخانجات و واحدهای تولیدی ورشکسته را نامناسب ارزیابی کرد و گفت: آیا کارخانه ای که چک  برگشتی دارد یا یک معوقه دارد باید بسته شود تا کارگرها از کار بیکار شوند؟ چه عجب زورشان به 200 میلیارد معوقات نرسید؟ اما آمدند برای چیزهای کوچک کارخانه را بستند و مصادره کردند تا کارگران از کار بیکار شوند.

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ، نرخ سود بانک های کشور را “ربوی” عنوان کرد و با اشاره به اینکه نرخ سود بانکی در اصطلاح 28درصد است اما در عمل با زیرمیزی، رشوه و هدیه تا 45درصد هم می رسد، اظهار کرد: با اطمینان میگویم که این نرخ سود بانکی که میدهند همه  ربوی است یعنی در مملکت اسلامی نشستیم و به دستورات آن نمیتوانیم عمل کنیم چون بانک های ما در مسابقه برج سازی و بنگاه های اقتصادی هستند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی