منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۱
شناسه خبر: 202870
گروه :خبر
IMG-20140506-WA0002

یکی از ویژگی های شخصی امام خامنه ای برخورد بسیار گرم و محبت آمیز با قشر دانشجوست. در دیدار دانشجویی ماه رمضان امسال نیز می توان همین نتیجه را از بیانات معظم له گرفت.

نکته ی جالبی که در سخنرانی ها و سوالات نمایندگان تشکل های دانشجویی دیده می شد، اشراف به تمام رویداد ها و رصد جریان های سیاسی و فرهنگی کشور بود. بالا فاصله پس از اتمام سخنان دانشجویان، ایشان با محبت زیادی، از این آگاهی اظهار خوشحالی قلبی می کنند و شروع به سخنرانی پیرامون یادداشت های خود و سوالات دانشجویان می نمایند.

 

 

اما سر زندگی و نشاط دانشجویان باعث می شود که ایشان در آغاز سخنرانی، با شوق، از نکته ی مهمی که مغرضین جوانان مسلمان ایرانی بر آن دست گذاشته اند سخن گویند! ایشان به افسرده خواندن جوان ایرانی توسط دستگاه های مغرض غربی اشاره می کنند و می فرمایند :
<<همین‌جا آن را بگویم: جوان ایرانی خوشبختانه جوان پرانگیزه و پرشوری است؛ درست نقطه‌ی مقابل آن چیزی است که بعضی از مراکز مغرض آماری و غالباً با منشأ خارجی یا اساساً خارجی اعلام میکنند.

 

 

آنها میگویند جوان ایرانی افسرده است؛ یک طبقه‌بندی هم میکنند و میگویند جوان ایرانی در فلان درجه‌ی از افسردگی -یک درجه‌ی خیلی بالایی- قرار دارد. این یک دروغ محض و خباثت‌آمیزی است که دارد امروز انجام میگیرد و بهانه‌ی یک سلسله کارهای خلاف دیگر است؛ جوان ایرانی افسرده است، پس بایستی برایش محیط نشاط درست کنیم؛ چه‌جوری؟ با کنسرت موسیقی، با جلسات و اردوهای مختلط جنسی، و آزادی‌هایی از این قبیل؛ این دنباله‌ی آن حرف است. نخیر، بعکس، جوان ایرانی امروز جزو بانشاط‌ترین و فعّال‌ترین و سرزنده‌ترین جوانها است.

 

شما نگاه کنید در دنیای غرب، جوان اروپایی افسرده است؛ این‌قدر آمار خودکشی‌ها در آنجا بالا است … … جوان ایرانی که روز بیست‌وسوّم ماه رمضان که شب قبل را با احیاء گذرانده، با دهان روزه، در گرمای شدید تابستان، می‌آید در خیابان راه‌پیمایی میکند، بعد می‌نشیند زیر آفتاب و نمازجمعه را برگزار میکند، او فرسنگها از افسردگی دور است، او سرزنده است، او بانشاط است.>>
در ادامه ی سخنرانی ایشان به غیر قابل اطمینان بودن جریان فتنه برای کشور و مردم اشاره می کنند که می بایستی بررسی شود. ایشان با ذکر این که بنده به وزرای علوم و بهداشت اطمینان دارم، فرمودند مراقب زیر دست هایتان باشید.

 

مسئله مذکور در دانشگاه های استان هرمزگان تا حدی قابل بررسی است و تحت فشار قراردادن تشکل های انقلابی از جمله بسیج دانشجویی و محدود سازی در بودجه های فرهنگی نمونه ای از این هاست. البته این موضوع باتوجه به گزارشات تشکل های انقلابی دانشگاه های سراسر کشور نیز در همین جلسه، قابل تایید است.

 

ضرر محدود کردن دانشجو های و اساتید انقلابی در وهله ی اول متوجه رشد علمی کشور می شود که این را در سقوط رتبه ی علمی کشور می توان دید. زنگ خطر هم وقتی به صدا در می آید که با برگزاری کنسرت ها در دانشگاه بجای محافل علمی، دانشجو را درگیر گناه کنند و برایش مشغولیتی غیر از کسب علم ایجاد کنند. با توجه به اشاره کوچکی که به ضرر های عناصر فتنه گرا شد، ضرورت ایجاب می کند که این ها را از سمت های اجرایی طرد کرد.
یکی دیگر از نکته ها ارایه شده در مورد شعار ما می توانیم بود. نظام سلطه در واقع وابسته ی به وجود شعار <<ما نمی توانیم>> در کشور هاست و نفوذش را مدیون این فرهنگ است. مردم یک کشور وقتی باور کردند که نمی توانند مجبورند تمام ظلم هایی که بر آن ها می شود تحمل کنند اما مردم << ما می توانیم >> به هیچ وجه زیر بار ظلم نمی روند.

 

خوشبختانه در این جلسه دانشجویان از ما می توانیم صحبت کردند و گلایه هایی از توجه مسولین داشتند. اتکا به ظرفیت های داخل و نگاه به درون برای چندمین بار در سخنرانی های امام خامنه ای مطرح می شود و این حاکی از کم کاری و ظرفیت های بیشتر در کشور است. زمانی که عمل به شعار هایی همچون اقتصاد مقاومتی به خاطر مذاکرات به تعویق بیافتد قطعا خود مذاکرات هم ضربه خواهد خورد زیرا تعویق اقتصاد مقاومتی پیام ما نمی توانیم را به دشمن مخابره می کند و مذاکره را به سمت زیاده خواهی آمریکا می برد.

 

این مشکلی که تیم مذاکره کننده با آن رو هست و وزیر امور خارجه نیز از این موضوع ناراحت و عصبانی هستند و نمی توانند کاری کنند. البته جو سازی و تبلیغات جهانی که اخیرا تا حدی از تیم مذاکره خودمان مشاهده می کنیم کمی راه را باز کرده ولی هنوز هم آن عامل مهم یعنی اتکا به توانایی داخل کمرنگ است. دلیل کندی مذاکرات و زیاده خواهی امریکا نیز همین است.

 

از دیگر مواردی که تیم مذاکره کننده می توانند روی آن حساب باز کنند همان حمایت مردم و امام خامنه ای است که بار ها اعلام شده است، با باور به این ها می توان زیر بار زیاده خواهی های آمریکا نرفت و سر بلند به کشور بازگشت. حمایت دیگری که مذاکره کنندگان می توانند بر روی آن حساب کنند کمک ها و انتقاد های منتقدین منصف(و نه اندک مغرضین و منفعت طلبان) است که طی این دو سال باعث تنظیم دقیق متن توافق شده است، قطعا اگر این همدلی های منتقدین نبود، باید امتیاز های بسیار بیشتری به آمریکا می دادیم.

 

با این اوصاف بدست آوردن توافق خوب منوط به کارشکنی نکردن آمریکا است و تیم مذاکره در هر صورت موفق است.

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی