منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲
شناسه خبر: 213858
گروه :خبر
unnamed

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصی کیش گفت: بیمارستان کیش یک بیمارستان خودگردان است که هزینه های جاری را از درآمد خود تامین کرده و در بخش تجهیزات و ساختمانی نیز از سوی سازمان منطقه آزاد کیش حمایت می شود و هیچ خدمات دولتی دریافت نمی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس،محمد خلخالی در نشست خبری که به مناسبت روز پزشک در بیمارستان کیش برگزار شد با تبریک زاد روز ابوعلی سینا و روز پزشک عملکرد بیمارستان کیش در طول یکسال و نیم گذشته را تشریح کرد و گفت: براساس برنامه ششم توسعه و فرمایشات معظم رهبری در بحث درمان، سلامت و بهداشت مردم تاکیدات ویژه ای صورت گرفته است.

 

 

خلخالی بحث سلامت را یکی از تاکیدات مهم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد و افزود: حوزه بهداشت و درمان و سلامت مردم از تاکیدات اولیه در برنامه های وی بوده ونگرانی از دغدغه های مردم در این بخش از روزهای ابتدای مدیریت این دوره مطرح بوده است.

 

 

وی با بیان اینکه در طول یکسال و نیم گذشته بیمارستان از حالت درمانگاهی خارج شده و تعداد تخت های بیمارستان به 64 تخت افزایش یافته اظهار کرد: در حال حاضر بیمارستان کیش دارای بخش های تخصصی و مراقبت های ویژه ICU، CCU، مراقبت های ویژه اطفال NICU، بخش های لاپاراسکوپی، آندوسکوپی، کلونوسکوپی، پوست و مو و زیبایی، بخش مستقل زنان و زایمان، بخش کلینیک تخصصی کبد و مرکز کبدی در خاورمیانه است.

 

 

این پزشک متخصص بیمارستان کیش با اشاره به اینکه براساس جمعیت جزیره کیش و سطح بندی انجام شده توسط وزارت بهداشت و درمان این بیمارستان از سطح بالایی برخوردار است اضافه کرد: کیش به صورت یک جزیره است و مردم انتظار دارند مشکلات آن ها در همین شهر برطرف شود و مجبور به خروج از جزیره و تحمل هزینه های بالای رفت وآمد نشوند به همین دلیل ما با تمام توان سعی کرده ایم امکانات مورد مردم را تهیه کنیم همچنین سعی شده است تا در تعامل با سازمان بهداشت و درمان و بیمه گران بیشترین خدمات به مردم ارائه شود.

 

 

وی به ساختارهای مناسب سلامت و تجهیزات ویژه بیمارستان جزیره کیش اشاره کرد و گفت: سعی کرده این تا براساس نیاز سنجی و سطح بندی تا حدامکان نیازهای تجهیزات پزشکی بیمارستان را رفع کنیم و با وجود گران بودن و به روز بودن این تجهیزات در اختیار بیماران قرار داده شود.

 

 

رئیس بیمارستان تخصص و فوق تخصصی کیش سیستم های تخصصی تصویر برداری پانورکس، سنجش تراکم استخوان ، آندوسکوپی، سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی، فیبرو اسکن و لاپارسکوپی، تجهیزات ارتوپدی وارتروسکوپی از جمله مجهزترین تجهیزات پزشکی است که در سرزمین اصلی در بیمارستان ها موجود است و ما با تلاش های مضاعف توانسته ایم بیمارستان جزیره کیش را به این تجهیزات مجهز کنیم.

 

 

 

این پزشک ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که اگر فاصله ای هم وجود دارد حذف شود و با استفاده از تمایلی که در بسیاری از کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای اطراف وجو دارد؛ همچنین ایرانیان مقیم خارج از کشور، به دلیل هزینه های پایین تر، پزشکان حاذق، وجود طرح انطباق و نیاز نبودن به روادید بتوانند از امکانات درمانی مناسب کیش بهره ببرند.

 

ساخت بیمارستان تامین اجتماعی در کیش

 

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در پاسخ به اولین سوال خبرنگاران در رابطه با وجود یک درمانگاه تامین اجتماعی همانند سرزمین اصلی در جزیره کیش گفت: ما از وجود بیمارستان تامین اجتماعی در کیش استقبال می کنیم اما  این مسئله از حدود اختیارات بیمارستان کیش خارج است

 

 

وی ادامه داد: در جزیره کیش قرار داد بیمارستان متفاوت با سرزمین اصلی است و بیماران بیمه شده تامین اجتماعی در بحث بستری تنها 10 درصد فرانشیز پرداخت می کنند درحالیکه در سرزمین اصلی این میزان 30 درصد است و در درمان بیماران سرپایی مبلغ فرانشیز  در کیش 30 به 70 است.

 

 

خدمات دندانپزشکی مشمول طرح برون سپاری است

 

 

خلخالی خدمات دندانپزشکی را از بخش هایی برشمرد که در بیمارستان ها انجام نشده و به بخش خصوصی واگذار می شود افزود: در راستای طرح برون سپاری خدمات دندانپزشکی نیز به بخش های خصوصی سپرده شده است و در سطح بندی جزء فعالیت های بیمارستان محسوب نمی شود.

 

 

وی یکسان سازی در بحث بیمه را از مسائلی عنوان کرد که می تواند بسیاری از مشکلات مردم را با استفاده مردم از خدمات یک بیمه مشترک برطرف سازد.

 

 

خریداری دستگاه ام آر ای

 

 

رئیس بیمارستان تخصصی کیش با اشاره به اینکه در سطح بندی وزارت بهداشت خرید دستگاه ام آر ای به دلیل میزان جمعیت موردقبول قرار نگرفت زیرا نگهداری این دستگاه مشمول هزینه است.

 

 

وی افزود: این دستگاه در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که در روز حداقل 55 مورد برای استفاده وجود داشته باشد که خوشبختانه در کیش شاید روزی 2 الی 3 مورد به این خدمات نیاز پیدا کنند. اما در بخش خصوصی دو گروه تقاضای ورود به این حوزه را داشته اند که قراردادهایی برای خرید دستگاه های سی تی اسکن و ام آر ای را مطرح کرده اند و امیدواریم به زودی شرایط لازم برای عقد قرارداد و تهیه این تجهیزات برای خدمات رسانی بهتر به مردم به وجود آید.

 

 

خلخالی از راه اندازی بخش اورژانس هوایی و دریایی به عنوان طرح های در دست بررسی خبرداد و گفت: اورژانس هوایی و دریایی از طرح هایی است که مطرح شده و به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

 

 

وی همچنین به واگذاری اورژانس 115 به هلال احمر اشاره کرد و افزود: طرح های کارشناسی در این زمینه پیشنهاد شده و و امیدواریم بتوانیم با استفاده از بالگرد و حتی در آینده نزدیک آمبولانس هوایی و دریایی در کیش مستقر کنیم.

 

 

راه اندازی سیستم های تهیه فراورده های خونی در کیش

 

 

رئیس بیمارستان کیش با اشاره به آزمایشگاه مجهز مستقر در بیمارستان کیش اظهار کرد: 2 دستگاه یخچال بانک خون در کنار آزمایشگاه بیمارستان کیش مستقر شده و راه اندازی سیستم های تهیه خون و فرآورده های خونی نیز در برنامه های آتی بیمارستان دیده شده است و در آینده ای نزدیکح نیز یک مرکز انتقال خون مستقل در کیش خواهیم داشت.

 

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر در رابطه با تهیه فرآورده های خونی دغدغه خاصی نداریم یادآور شد: فرآوده های خونی به میزان نیاز در دسترس هستند و به تعدادی از بیماران تالاسمی نیز در این بیمارستان خدمات درمانی ارائه می شود.

 

 

گردشگری سلامت نیازمند افزایش پرواز و ورود مسافر است

 

خلخالی در بخش دیگری از پاسخ های خود در رابطه با گردشگری سلامت گفت: در بحث گردشگری سلامت با وجود تاکید های فراون مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و فعالیت های بخش گردشگری موفقیت های مورد نظر حاصل نشده.

وی ادامه داد: بحث گردشگری سلامت در شهرهای دیگر کشور هم مطرح است اما هنوز نتوانسته است از برنامه منسجمی برخوردار شود.

 

 

به گفته خلخالی اولین مسئله در این بخش ترانسفر بیمار است که باید از مبدا صورت گرفته و با برقراری پرواز از کشورهای مختلف این دغدغه از میان برود.

 

 

وی همچنین از راه اندازی دفتر پذیرش بیماران خارجی در بیمارستان کیش خبرداد و افزود: با برنامه ریزی و برقراری دپارتمان آی پی وی و کار تشکیلاتی و منسجم خدمات بسیاری به بیماران خارجی در بخش های اعمال جراحی پوست، زیبایی شکم، زیبایی سینه و بیماری های کبد خواهیم داشت که هزینه های آن نیز مانند هزینه های بیماران ایرانی محاسبه خواهد شد.

 

 

به گفته این پزشک از سال گذشته 90 گردشگر خارجی متشکل از بیماران خارجی، مهندسان و کارشناسان خارجی مستقر در سکوهای نفتی از خدمات تخصصی بیمارستان کیش استفاده کرده اند.

 

 

خدمات اورژانس 115در کیش

جواد عزیزی، مدیر مالی- اداری و پشتیبانی بیمارستان کیش نیز در بخش دیگری از این نشست به خدمات اورژانس 115 بیمارستان اشاره کرد و گفت: با اینکه خدمات اورژانس در سرزمین اصلی بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و بیمارستان در این حوزه مسئولیتی ندارد با این وصف در حال حاضر اورژانس کیش با 3 آمبولانس، 8 کادر فعال و هزینه یک میلیارد تومان در سال در حال خدمات دهی به کیشوندان است.

 

 

وی مدت زمان حضور در صحنه حادثه توسط ناوگان خدمات پزشکی 115 را 6 تا 8 دقیقه اعلام کرد که به گفته وی از سرعت بسیار بالایی برخوردار است.

 

 

پرواز مسقط- کیش

ایمان الوندی رئیس بخش پرستاری بیمارستان کیش نیز حضور در نمایشگاه گردشگری عمان را دارای دستاوردهای مناسب و مطلوبی برای کیش دانست و تاکید کرد: راه اندازی پرواز مسقط- کیش می تواند راه کاری برای حضور مردم عمان که به گردشگری حلال و مبحث حجاب توجه ویژه ای دارند باشد و به دلیل تفاوت هزینه ها و ارزش پول شهروندان عمانی جزیره کیش را به عنوان مقصد گردشگری سلامت خود انتخاب کنند.

 

 

وی افزود: تبلیغات مناسب در کشورهای حاشیه خلیج فارس به دلیل پتانسیل های جزیره کیش در بخش هایی همانند حضور پزشکان حاذق، امکانات و تجهیزات به روز و هزینه های پایین در کنار نیاز نداشتن به روادید جذب گردشگران خارجی را تسهیل کند.

 

 

الوندی در پاسخ به سوال خبرنگارهمشهری مبنی بر تعداد و علت اعزام های صورت گرفته به سرزمین اصلی در 5 ماهه نخست سال 94 گفت: در 5 ماهه سال جدید 19 اعزام صورت گرفته که تعدادی به علت نیاز به جراحی قلب در کودکان، برخی برای استفاده از دستگاه های آنژیوگرافی قلب و 6 مورد نیز به دلیل نیاز به دستگاه ام آر ای به سرزمین اصلی اعزام شده اند.

 

 

وی در ادامه افزود: اعزام ها به سرزمین اصلی گاه به دلیل نیاز به خدمات خارج از امکانات جزیره کیش صورت می پذیرد و در برخی موارد نیز به درخواست بیماران این عمل انجام می شود.

 

ایجاد مطب پزشکی خصوصی درکیش

 

دکتر خلخالی رئیس بیمارستان تخصص و فوق تخصصی کیش گفت: پزشکانی که تمایل به ایجاد مطب خصوصی دارند می توانند برای دایر کردن مطب اقدام کنند.

 

 

وی افزود: کلیه رشته های تخصصی و فوق تخصصی می توانند در این بخش فعالیت کنند و بیمارستان هم  با آن ها همکاری های لازم را خواهد داشت.

 

 

خلخالی گفت: صدور مجوز در این بخش با شورای بهداشتی و مرکز توسعه سلامت است و با “شعار مردم حق انتخاب دارند” این برنامه می تواند با اعلام آمادگی پزشکان به انجام برسد.

 

ارائه خدمات به بیماران خاص

همچنین در این نشست دکتر مهران روشن مدیر فنی بیمارستان کیش نیز در خصوص ارائه خدمات به بیماران خاص با اشاره به اینکه هیچ اعتباری  از بخش دولتی توسط بیمارستان دریافت نمی شود متذکر شد: بنابر سیاست مدیریت بیمارستان و در راستای تامین رفاه ساکنان و گردشگران، در حال حاضر به بیماران تالاسمی، هموفیلی و بیمارانی کلیوی نیازمند به دیالیز خدمات کاملی ارائه می شود.

 

دریافت نشان سطح یک از وزارت بهداشت و درمان

خلخالی به دریافت نشان سطح یک در سطح بندی وزارت بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود: هنوز به طور رسمی اعلام نشده اما در افق دید ما دریافت نشان سطح یک ممتاز نقش بسته است.

 

وی راه اندازی کلینیک های فشار خون، دیابت، بخش مستقل درمانگاهی برای زنان و مردان، ایجاد دو سردخانه برای متوفیان، بازسازی مهمانسرای بیمارستان، راه اندازی کلینک مشاوره پدران، راه اندازی سیستتم آشپزخانه مستقر در بیمارستان، طرح تغذیه با شیر مادر، ترویج زایمان طبیعی و ایجاد سیستم مستقل اداری را از برنامه های آینده این مدیریت دانست.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند