منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱
شناسه خبر: 186576
گروه :خبر

فرمانده نیروی انتظامی تجمع بانک‌های اطلاعاتی در داخل و خارج ناجا را از اولویت‌ها در سال ۹۴ برشمرد و گفت: ما این آمادگی را داریم که محیط امنی را برای افرادی که کار اقتصادی مطابق با ضوابط انجام می‌دهند فراهم کنیم و در مقابل از فعالیت اقتصادی کسانی که به ضرر کشور قدم برمی‌دارند جلوگیری کنیم.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در گردهمایی علمی- تخصصی روسای پلیس آگاهی به حساسیت ماموریت‌های ناجا اشاره و اظهار داشت: پلیس آگاهی ویژگی خاص خود را دارد.

فرمانده نیروی انتظامی به مقابله با سرقت پرداخت و گفت: مقابله با سرقت باید مثل گذشته اولویت باشد و قرارگاه مبارزه با سرقت امسال با قوت و تجربه بیشتر به کار خود ادامه دهد؛ باید آسیب‌شناسی کنیم که نتیجه اقداماتی که صورت دادیم و انجام گرفته چقدر در امنیت و آرامش مردم تاثیرگذار بوده و چقدر پاسخگوی نیاز مردم بوده است.

این مقام ارشد انتظامی کشور بیان داشت: در بحث مبارزه با سرقت خرد، کلان، عنف و مسلحانه باید از تمام ظرفیت‌های داخل ناجا و کشور استفاده کنیم.

وی گفت: اگر تکنولوژی در کشور آمده و باعث پیشرفت در کار و کشف سریع جرم شود باید از آن استفاده کنیم؛ تجمیع بانک‌های اطلاعاتی در داخل و برون ناجا اولویت ما در سال 94 است.

سردار اشتری افزود: باید عواملی را که باعث می‌شود که فرد دست به سرقت بزند را شناسایی کنیم؛ آمارها نشان می‌دهد در سرقت خرد درصد بالایی از سارقان معتادان هستند.

وی با بیان این مطلب که ما به دنبال این نیستیم که فردی را بگیریم و پرونده درست کنیم تاکید کرد باید علت، عوامل و ریشه‌ها را بررسی کنیم؛ باید کاری کنیم با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط سرقت کاهش پیدا کند.

مقام ارشد انتظامی کشور با بیان این مطلب که مبارزه با مفاسد اقتصادی اولویت نیروی انتظامی است تصریح کرد: ما این آمادگی را داریم که محیط امنی را برای افراد یکه کار اقتصادی مطابق با ضوابط را انجام می‌دهند را فراهم کنیم و همچنین از ادامه کار کسانی که با کار اقتصادی خود به کشور و مردم ضرر می‌رسانند جلوگیری می‌کنیم.

وی به بحث کشف علمی جرایم و پرهیز از بدرفتاری طبق فرمایشات مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: در بحث رعایت حقوق شهروندی و رفتار مناسب باید دقت لازم را داشته باشیم؛ البته اگر شرور به هنگام دستگیری مقاومت کند و با سلاح به ما حمله کند ما هم با سلاح با آن برخورد می‌کنیم ولی بعد از دستگیری رفتارش باید رفتار اسلامی باشد.

این مقام ارشد انتظامی کشور به تمرکز ناجا بر روی پرونده‌ها اشاره و اظهار داشت: امروز نیروی انتظامی بر روی پرونده‌ای که تمرکز کند 95 درصد کشف می‌کند؛ هر پرونده‌ای که در حوزه‌های آگاهی، امنیت، فتوا و پیشگیری و … باشد؛ البته بعضی‌ها می‌گویند چرا بر روی همه پرونده‌ها تمرکز نمی‌کند و پاسخ این است که تعداد پرونده‌ها زیاد است.

سردار اشتری تاکید کرد: اصولا پرونده‌ها کشف می‌شود و در سال گذشته تنها یک مورد داشتیم که اطلاعاتی به دست نیامد.

این مقام ارشد انتظامی به افزایش تجهیزات فنی و تخصصی پرداخت و گفت: ما نیازی نداریم که یکسری اقدامات را انجام دهیم تا طرف دستگیرشده اعتراف داشته باشد چراکه خیلی چیزها را به راحتی در می‌آوریم.

وی در ادامه به اقتدار ناجا پرداخت و گفت: اقتدار آگاهی باید با ترحم، رحمت و عدالت باشد؛ البته باید مجرمی وقتی که اسم آگاهی را می‌شنوند پشتشان بلرزد و ترس ورشان دارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی