منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۳۲
شناسه خبر: 345644
گروه :خبر
photo_2016-08-10_13-35-09

فخر فروشی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که نه تنها در اسلام که در فرهنگ جامعه ی ایرانی همواره به عنوان یک ضد ارزش شناخته شده است ، موضوعی که این روزها از سوی بعضی به عنوان یک ارزش شناخته می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ در دین اسلام و مذهب تشیع روایات زیادی در رد فخر فروشی وجود دارد روایتی که گاه بسیار تند به موضوع فروشی پرداخته شده است.
در یکی از این روایات از فخر فروشی به عنوان یک حماقت بزرگ یاد شده است.(لا حُمقَ أعظَمُ مِن الفَخرِ. غرر الحکم، تمیمی آمدی، ح۱۰۶۵۵.)
با وجود آنکه روایات زیادی در رد فخر فروشی وجود دارد، این روزها شاهد آن هستیم که این ضد ارزش به یک ارزش تبدیل شده و در جامعه خیلی ها برای آنکه خود را مطرح کنند، رویه فخر فروشی را در پیش گرفته اند.
ایجاد صفحه هایی تحت عنوان “بچه پولدار های …” شاهدی بر این مدعاست و عمق فاجعه را به خوبی نشان می دهد.
چرا فخر فروشی به ارزش تبدیل شده است ؟
اگر بخواهیم به علل تغییر ضد ارزش ها و ارزش ها در جامعه ی امروز و همچنین به علت تبدیل شدن فخر فروشی به یک ارزش بپردازیم می توانیم ریشه این تغییر در ارزش ها و ضد ارزش ها را در تجمل گرایی جست و جو کنیم.
تجمل گرایی، بحرانی که تمام اقشار جامعه به نوعی با آن دست و پنجه نرم می کنند ، بحرانی که به سادگی نمی توان از آن گذشت.
در ادامه کاریکاتوری با موضوع فخر فروشی و تجمل گرایی را مشاهده می کنید.
photo_2016-08-10_13-35-09

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور