منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۴۷
شناسه خبر: 240730
گروه :خبر
image484343

نیروهای مرزبانی مستقر در پارسیان برای چندمین بار متوالی در مراکز تجمع و کسب و کار مردم تیراندازی کردند و این موضوع باعث اعتراضات گسترده در شهرستان پارسیان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هر مز به نقل از راه دانا؛ شهرستان پارسیان با برخورداری از ۹۰ کیلومتر مرز آبی یکی از شهرستان‌های محروم هرمزگان است که هر از گاهی درگیری‌هایی بین مرزبانان و مرزنشینان رخ می‌دهد.

مبارزه با قاچاق یکی از دلایلی است که نیروهای مرزبانی مستقر در پارسیان هر از گاهی بهانه‌ای برای تیراندازی و فعالیت‌های تعقیب و گیریزی قرار می‌دهد.

هفته گذشته در اقدام قابل تأمل نیروهای دریابانی در روستای زیارت از توابع شهرستان پارسیان اقدام به تیراندازی می‌کنند و این موضوع به تجمع مردم و وساطت سپاه ناحیه مقاومت پارسیان ختم به خیر می‌شود.

اما این اقدام در این جا به پایان نمی‌رسد تا سه روز قبل نیز نیروهای مرزبانی در اقدامی عجیب فضای مقابل مدرسه را برای برخورد با آنچه که آنان را متخلف می‌خوانند انتخاب می‌کنند و تیراندازی در مقابل محیط آموزشی باعث ترس و وحشت دانش‌آموزان دبستانی می‌شود.

موضوع تیراندازی و تعقیب گریز در مجالس و محافل پارسیان زبان به زبان می‌شود تا اینکه سومین اقدام در طول یک هفته در مرکز شهرستان رقم می‌خورد در حالی که راننده خودرویی با حمل ده بسته پوشاک بچه مورد سوء ظن نیروهای مرزبانی قرار می‌گیرد و در ورودی میدان مرکزی شهر متوقف می‌شود، این موضوع باعث می‌شود که پس از درگیری با راننده خودرو در مکانی که محل تردد مردم است اقدام به تیراندازی می‌کنند که به تابلوی مغازه‌ای در حوالی میدان آسیب می‌رسد.

مردم با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان خواستار برخورد با بر هم زنندگان نظم عمومی شدند تا دیگر این اتفاقات تکرار نشود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان در گفتگو با خبرنگار دانا در پارسیان گفت: تکرار وضعیت کنونی مردم پارسیان را خسته کرده و هر روز انتظار بروز حادثه‌ای دلخراش می‌کشند.

وی ادامه داد: مردم حق دارند از ظرفیت دریا در بخش‌های تجاری و صیادی استفاده کنند و با توجه به اینکه روستای مغدان در نوار مرزی پارسیان مغازه‌هایی وجود دارد مردم برای خرید خود به آنجا مراجعه می‌کنند اما هیچگونه امنیتی برای تردد ندارند.

بحری اضافه کرد: ادامه روند کنونی به رکود کامل تجارت در پارسیان منجر می‌شود در حالی که مرزنشینان طی سالیان سال از ظرفیت دریا برای تأمین مایحتاج خود استفاده می‌کردند و با سفر به کشورهای حوزه خلیج فارس به تبادل کالا می‌پرداختند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است