منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۴۵
شناسه خبر: 255010
گروه :خبر
اعتراض-کارگران

تعداد زیادى از کارگران شرکت کشت و صنعت و فضاى سبز قشم بعلت پرداخت نشدن سه ماه حقوق واضافه کار و سنوات خود جلو آن شرکت تجمع کردند و خواستار رسیدگى به خواسته هاى به حق خود از مدیر عامل کشت و صنعت قشم شدند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،نماینده معترضین  کارگران شرکت کشت و صنعت قشم در گفتگو با خبرنگار  قشم آزاد ، گفت : ما براى اینکه ٧١٢ هزار تومان در ماه حقوق بگیریم زیر تابش مستقیم آفتاب ۵٠ درجه بالاى صفر و شرجى ٩۵ درصد کار کردیم تا روزى حلال سر سفره خانواده هایمان ببریم .

 

وى افزود : اکثریت ١۵٠ نفر کارگران آن شرکت مستاجر هستند و بچه هاى محصل دارند و با توجه به وضعیت بد اقتصادى حاکم بر جامعه و همه این مشکلات، شرکت کشت و صنعت سه ماه مى باشد که حقوق ما را پرداخت نکرده است و الارغم اعتراضات مکرر متاسفانه هر دقیقه جواب سر بالا به ما مى دهند و هیچکس پاسخگوى ما نمى باشد .

 

به گفته وی ، بیش از یکصد نفراز کارگران قدیمى با پرداخت یک ماه حقوق و کسر سنوات به عنوان سهامداران این شرکت محسوب مى شوند و این افراد در کلیه دارایى ها، از جمله ۵ هکتار زمین واقع در بلوار ساحل جنوبى و ماشین آلات و هر آنچه در این شرکت از منقول و غیر منقول، سهام دارند و در قبال این سهام سفته داده اند که تمامى اسناد آن در شرکت کشت و صنعت موجود مى باشد .

 

نماینده کارگران اظهار داشت : مانگران این هستیم که اگر سازمان منطقه آزاد قشم با شرکت کشت و صنعت تسویه حساب کرد و مدیر عامل و هیات موسس آن شرکت از این جزیره متوارى شدند ما چگونه به حق خودمان که در مجموع بیش از ۴ میلیارد و ۵٠٠ میلیون ریال هست، برسیم  .

 

وى  با بیان اینکه ما به غیر از حق زن و بچه هایمان هیچ چیز دیگرى از آن شرکت نمى خواهیم تصریح کرد : ما از مدیر عامل محترم سازمان منطقه آزاد قشم استدعا داریم که شخصا به این پرونده رسیدگى کنند و نگذارند حق بیش از ١۵٠ نفر کارگر بى دفاع زیر پا گذاشته شود .

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است