منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۱
شناسه خبر: 358337
گروه :خبر
9
 

تکرار سناریوی آلومینیوم المهدی در بندرعباس؛

تجمع اعتراض آمیز به واگذاری منطقه ویژه خلیج فارس+تصاویر

200 نفر کارکنان صنایع معادن معادن و فلزی خلیج فارس در اعتراض به عدم واگذاری بخش اصلی شرکت به پیمانکار مقابل استانداری هرمزگان تجمع کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ 200 نفر کارکنان صنایع معادن و فلزی خلیج فارس در اعتراض به عدم واگذاری بخش اصلی شرکت به پیمانکار مقبال استانداری هرمزگان تجمع کردند و از مسئولان استانی خواستار لغو چنین بخشنامه ای هستند.

بخش بهره برداری یکی از بخش های اصلی شرکت است که حدود 400 نفر از پرسنل این شرکت در آن مشغول فعالیت هستند که هم اکنون طی بخشنامه های ابلاغی از سوی توسعه و نوسازی ایمیدرو بایستی این بخش که در حقیقت بخش درآمد زای منطقه ویژه اقتصادی است به بخش پیمانکاری واگذار شود.

واگذاری  بخش بهره برداری این شرکت به پیمانکار عوامل مختلفی از جمله حقوق و مزایای پرسنل و خدمات رفاهی پرسنل را تحت تاثیر قرار می دهد زیرا کارکنان این بخش مشمول قانون شغل سخت و زیان آور هستند که پس از 20سال بازشنسته می شوند که با وگذاری به پیمانکار مزایای استفاده از شغل سخت و زیان آور از بین می رود.

عبدلی زاده، مدیر عامل سابق این شرکت نیز هنگام دریافت بخشنامه مبنی بر واگذاری بخش بهره برداری به پیمانکار با مقاومت 7ماهه جلوی اجرایی شدن این طرح را می گیرد و با فشارهای وارده از سازمان مربوطه و دستورات مکرر برای اجرای این طرح مجبور به دادن استعفا از شرکت می شود.

در حال حاضر مهندس خلج تهرانی مدیر عامل جدید شرکت می باشد که وی نیز در حال حاضر همچون مدیر عامل سابق با هجمه های فشار از سوی مدیران و مسئولان سازمان توسعه و نوسازی ایمیدرو  مبنی بر واگذاری بخش بهره برداری به پیمانکاری مواجه شده است و پرسنل هم به محض مطلع شدن از این ماجرا در راستای حمایت از مدیر عامل شرکت و برابی جلوگیری از سرنوشت تلخی همچون سرنوشت کارگران آلومینیوم المهدی امروز مقابل استانداری هرمزگان تجمع کردند.

جاسم جادری، استاندار هرمزگان به دلیل جلسه در جمع پرسنل حضور نیافتند اما نمایندگان پرسنل با علیرضاپاکدامن، مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری هرمزگان دیدار کردند و وی به نمایندگان قول همکاری دادند که واگذاری به بخش پیمانکاری را مورد بررسی قرار دهند و قرار است هفته آینده بازدیدی از بخش به بهره برداری این شرکت داشته باشند و ظرفیت های این شرکت را بررسی قرار دهند که آیا قابلیت واگذاری به بخش پیمانکار را دارد یا نه؟

طبق گفته های یکی از تجمع کنندگان مسئولان استانی  برای جلوگیری از وقع سناریوی تلخ کارگران آلومینیوم المهدی قول همکاری و جلوگیری از واگذاری به بخش پیمانکاری را داده اند لازم ب ه ذکر است نمایندگان تجمع کنندگان با نمایندگان منتخب استان نیز مکاتبه داشته اند.

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است