منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۴
شناسه خبر: 184491
گروه :خبر
3799_634733515266250000_l

مردم شهرسوزا قشم در پی بوی بد فرآورده های ماهی (متو) پیش از ظهر امروز با تجمع در محل فرمانداری این شهرستان خواهان تعطیل شدن این شرکت ها شدند .

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، محمد تشع یکی از شهروندان معترض در گفتگو با خبرنگار قشم آزاد ، بی تدبیری مسئولان محیط زیست ، فرمانداری و سازمان منطقه آزاد قشم را عامل مشکلات مردم این شهر عنوان کرد وگفت: با توجه به نامه نگاری های متعدد از سوی شورای شهر ، شهردار و امام جمعه این شهر مسئولان این شهرستان هیچ توجهی به این مشکل بزرگ نداشته اند .

وی افزود : برا اثربوی بداین شرکت ها بیماری های زیادی وارد شهر سوزا شده است که در شب گذشته یک کودک به دلیل خونریزی جان خود را از دست داد .

این شهروند بوی بد این شرکت ها عامل بیماری های متعددی برای مردم دانست و اظهار داشت : بوی بد ماهی متو در روستاهای قشم بخصوص شهر سوزا آزار دهند است و این بوی بد خطراتی همچون بیماری پوستی ، تنفسی ، سقط جنین به همراه دارد .

مسئولین شهر قشم اگر می توانند یک هفته در سوزا زندگی کنند

شهاب سلامی یکی دیگر از ساکنان این شهر سوزا قشم با اعتراض شدید نسبت به بی توجهی مسئولین برای رفع بوی این شرکت ها گفت : تجمع مردم شهر سوزا برای نیاز اولیه نفس کشیدن است که مردم این با وجود این کارخانه ها دچار بیماری های متععدد شده اند ولی مسئولین شهرستان قشم سلامت مردم براشان مهم نیست .

وی گفت : بوی بد ماهی در موجب نارضایتی روستائیان قشم شده که مسئولان این شهرستان برای رفع هرچه سریع تر ان تلاش کنند و مرم را با نامه نگاری ها سردرگم نکنند .

این شهروند بیان کرد : ایجاد شرکت‌های پودر ماهی در نزدیکی شهر سوزا، با تولید بوی بد و انتشار معلقاتی که از لاشه فاسد شده و متعفن ماهی در هوا تولید می‌گردد، موجب سرایت انواع بیماری از طریق جذب توسط ریه انسان و عمل تنفس می‌شود که این خود زیان های زیادی را به مردم این منطقه وارد کرده است .

سلامی تاکید کرد : شهر سوزا یا باید محل سکونت مردم باشد یا محل فرآورده های ماهی مردم این شهر با وجود این ها بلاها نمی توانند دیگر در این محل زندگی کنند چراکه علی‌رغم فاصله این شرکت‌ها از مرکز شهر متأسفانه به حدی بو زننده و متعفن بوده که کل سطح شهر سوزا را فرا گرفته و مردم را وادار به خانه نشینی و فرار از این فضا و هوا کرده است.

2525

عبدالعزیر شریفی یکی دیگر از معترضین در این تجمع به خبرنگار قشم آزاد گفت : در این ۱۵ ساله نامه های نتعددی به مسئولان سازمان منطقه آزاد و فرمانداری نیز در این باره زده شده است و دردر راستای حل این مشکل قول‌های مساعدی دادند اما پس از گذشت سال‌ها هیچ اقدام عملی صورت نگرفته و کماکان بوی بد نه تنها کمتر نشده بلکه با دادن مجوز به شرکت ها بیشتر نیز شده است .

وی افزود : ۱۵ سال است مردم این شهر برای رفع این مشکل نامه نگاری می کنند اما انگار بعد از ۱۵ سال این نامه ها به دست مسئولین قشم نرسیده است یا که رسیده است و همکاری و همدلی مسئولین باعث قوت گرفت این شرکت ها در این شهر شده است ???

راه تنفس مردم شهر سوزا را باز کنید

 

Image48454-14

با افتتاح شرکت‌های پودر ماهی در شهر سوزا به دلیل بوی بد و بروز مشکلات جانبی بسیار، از قبیل آلودگی‌های زیست محیطی و آلودگی‌هائی که روی سلامت جامعه تأثیر مستقیم دارد مردم مجبور به مهاجرت از این شهر شده و یا می‌شوند و به این دلیل باید برای بهبود وضعیت آب و هوای شهر سوزا و روستاهای اطراف برای این مشکل فکری اساسی کرد تا مردم به جاهای دیگر مهاجرت نکنند .

بوی بد ماهی های متو به گونه ای است که مردم این شهر همگی دچار آلرژی و بیماری های تنفسی شده اند و این خود باعث شده است که برخی از مردم این شهر هزینه های زیادی را صرف دارو ودرمان خود می کنند به گونه ای که یکی از شهروندان این شهراظهار می کرد سالی ۲ میلیون و هشتصد هزار تومان هزینه آمپول های برای رفع بیماری آلرژی که بخاطر بوی بد بوجود آمده است پرداخت می کند .

گفتنی است ” معترضین که برای ساعتی در فرمانداری این شهرستان اعتراض کردند و خواستارجمع آوری این شرکت ها یا خرید منازل مسکونی آنها شدند.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

۱ دیدگاه

  1. یزدرسا می‌گه:

    مدیر محترم هرمز
    بنر و لینک سایت شما در یزد رسا درج شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است