منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
شناسه خبر: 324935
گروه :خبر
What-is-visual-art1

طی مراسمی باشکوه از استاد عیسی جنگانی پیشکسوت هنرهای تجسمی هرمزگان با حضور عبدالحمید پازوکی از هنرمندان برجسته کشور تجلیل به عمل آمد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عیسی جنگانی به مدت بیش از دو دهه به صورت مستمر و مداوم علاقه مندان این حوزه را آموزش و شاگردان و هنرمندان برجسته ای را تحویل جامعه داده است .

 

در این مراسم عبدالحمید پازوکی از اساتید مطرح هنرهای تجسمی کشور ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین برنامه هایی گفت :حضور استاد جنگانی در هرمزگان غنیمتی است که باید بیش از اینها از ظرفیت آن استفاده و بهره برداری صورت گیرد .

وی افزود: استاد جنگانی همانند لنجی پر از ذخیره های ارزشمند هستند که به همسفران خود آگاهی توام با اندیشیدن عمیق و زیبا را آموزش می دهد .

استاد پازوکی به آثار نقاشی استاد جنگانی اشاره کرد و اظهار داشت :مجموعه آثار استاد جنگانی از تنوع و گستردگی فراوان با آگاهی بصری ویژه همراه است و پتانسیل بسیار خوبی برای معرفی هنرمندان هرمزگان در حوزه تجسمی در سطح کشور می باشد .

وی به تعداد نگار خانه های موجود در بندر عباس پرداخت و یاد آور شد شهری با چنین استعداد های فراوان باید دارای نگار خانه های متعدد باشد که مردم بتوانند از آن استفاده کنند .

در ادامه مهدی جوذری یکی از شاگردان استاد مطالبی را در باره خصوصیات، نحوه آموزش ،دیدگاه ها و…استاد جنگانی بیان کردند و سپس مجموعه آثار شاگردان استاد در آموزشگاه افسانه هنر نمایش داده شد و در پایان نیز با اهدای لوح سپاس از یک عمر زحمات ایشان تجلیل به عمل آمد .

اجرای موسیقی و تکنوازی عود توسط هادی آرمین از دیگر برنامه های جذاب این بزرگداشت بود .

در حاشیه این برنامه بیش از 50 تابلو از آثار نقاشی استاد جنگانی در نگار خانه کورش گرمساری به نمایش عموم در آمد .

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است