منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲
شناسه خبر: 310478
گروه :خبر
139111090000634

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان گفت:در مراسم افتتاحیه ششمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس از برگزیدگان کتاب سال خلیج فارس تجلیل به عمل می آید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ، علیرضا درویش نژاد مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خانه کتاب ایران در ارزیابی آثار ارسالی ، اظهار کرد: پس از اعلام فراخوان 165 کتاب با موضوع خلیج فارس مربوط به سال های 92 تا 94 به دبیرخانه رسیده که اکثر آن ها متعلق به نویسندگان محققان و پژوهشگران بومی و استان های همجوار خلیج فارس می باشد.

وی به موضوع و محتوای کتاب اشاره کرد و بیان کرد: کتاب های ارسالی به دبیرخانه جشنواره با موضوع خلیج فارس در حوزه های دینی، پژوهشی، ادبیات، فرهنگ عامه، تاریخ ،جغرافیا، خاطرات و… می باشد که پس از داوری توسط خانه کتاب ایران از چهار نفر تجلیل به عمل خواهد  آمد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به اهداف انتخاب کتاب سال خلیج فارس اشاره کرد و افزود : تشویق نویسندگان، توجه محققان و پژوهشگران به موضوعات مرتبط با خلیج فارس ، شناسایی ظرفیت ها و استعدادهای نهفته در جغرافیای خلیج فارس ، ترغیب مردم جهت آشنایی و مطالعه بیشتر خلیج فارس و … از مهمترین اهداف این رویداد است .
درویش نژاد در خصوص روند انتخاب کتاب سال خلیج فارس اظهارکرد: طبق هماهنگی به عمل آمده با خانه کتاب ایران ، کتاب های حوزه خلیج فارس به صورت دوسالانه انتخاب ، معرفی و از برگزیدگان تقدیر می شود.
گفتنی است : اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی خلیج فارس ،10 اردیبهشت ساعت 16 در تالار شهید آوینی برگزار می شود و در همین مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزیدگان کتاب سال خلیج فارس تقدیر به عمل می آید.
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان