منتشر شده در تاریخ: شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱
شناسه خبر: 341090
گروه :خبر
918239

مسافرینی که از قطار جا مانده اند و سواری های غیرمجار را انتخاب می کنند بایستی خطرات جانی و مالی بسیاری را بپذیرند چون این سواری ها برای اینکه مسافرین را به ایستگاه بعدی برسانند با سرعت متوسط 170کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ قسمت اعظم جا به جایی ها و مسافرت ها در داخل کشور از طریق زمینی و با وسایل حمل ونقل زمینی از جمله قطار، اتوبوس و خودروهای شخصی انجام می شود.

 

در همه شهرها مسافرین قطار را برای مسافرت خود انتخاب می کنند استان هرمزگان نیز از این قاعده مستثنی نیست و مسافرانی که قطار را برای مسافرت های خود انتخاب می کنند گاها با برخی از مشکلات از جمله تاخیر در ایستگاه قطار مواجه می شوند.

در صورتی که مسافرین سر ساعت در ایستگاه حاضر نباشند و قطار حرکت کرده باشد ناراحتی سراپای وجودشان را فرا می گیرد و تلاش می کنند که به هر نحوی شده خود را به ایستگاه بعدی برسانند برای همین در صدد پیدا کردن راهکاری از این مشکل هستند که در این شرایط وجود اتومبیل های غیرمجاز تنها ترین و آسانترین راهکار رسیدن به ایستگاه بعدی است.

مسافرینی که سواری های غیرمجار را انتخاب می کنند بایستی خطرات جانی و مالی بسیاری را بپذیرند چون این سواری ها برای اینکه مسافرین را به ایستگاه بعدی برسانند با سرعت متوسط 170کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند.

مسافرین با انتخاب این سواری ها مسابقات اتومبیل رانی با سرعت بالا، حرکات نمایشی و مارپیچ لحظات هیجان انگیز اما خطرناکی را تجربه می کنند اما برخلاف فیلم های هالیوودی که در صورت حرکت با سرعت بالا با نیروی انتظامی مواجه می شوند و از همه جهات مورد تعقیب قرار می گیرند سپس دستگیر می شوند اما نیروی انتظامی بندرعباس هیچگاه این رانندگان متخلف را دنبال نمی کند.

البته این گونه رانندگان از کلیه مکان هایی که دوربین های کنترل سرعت نصب شده است اطلاعات کافی دارند به گونه ای که هنگام نزدیک به این دوربین ها با هنرمندی ازسرعت خود کاسته و پس عبور از آها باز سرعت خود را افزایش می دهند در واقع با انتخاب این گونه اتومبیل ها علاوه بر تجربه سرعت 170کیلومتر بر ساعت امکان تجربه یک فیلم هالیوودی را با پوست و استخوان دارید.

با وجود اینکه اکثر مسئولان از سواری غیرمجاز در راه آهن بندرعباس اطلاع دارند  و سازمان تاکسی رانی بایستی نظارت کافی بر این امورات داشته باشند اما تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده است و اگر برای یک نفر از مسافرین اتفاق ناگواری پیش بیاید هیچ یک از نهادها پاسخگو نخواهند بود.

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است