منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۵
شناسه خبر: 257636
گروه :خبر
image571290

درج طرح گرافیکی ضد انقلاب در یک نشریه دانشجوئی اصلاح طلب در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با چه مجوزی صورت می گیرد ؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، اکنون در جامعه ای که اهمیت به فضای دانشگاه و حساسیت آن به خوبی برای همه روشن است باید به مسائلی از جمله خوراک فرهنگی به فضای دانشگاه توجه ویژه داشت، اما این روزها متاسفانه برخی در پی دادن خوراک سیاسی غیر متعارف به فضای دانشگاه ها هستند که این باعث مسمومیت فضای دانشگاه ها می شود.

از طرفی موضوع نفوذ که توسط مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده در حوزه فرهنگ و رسانه های عمومی از حساسیت ویژه ای برخوردار است . حساسیتی که ایشان حتی نفوذ فرهنگی و سیاسی را از نفوذ اقتصادی و امنیتی مهمتر است .

نفوذ افکار ضد نظام جمهوری اسلامی در بدنه رسانه ای کشور به بهانه انتقاد موضوعی عجیب و دور از ذهن نیست . دستگیری چند خبرنگاری که با شبکه عظیم رسانه های ضد انقلاب متصل بودند نمونه ای از نوعی نفوذ آشکار در رسانه های داخلی است .

اینکه که خواسته یا ناخواسته حرف مورد درخواست دشمن و طراحی و برنامه های ریزی رسانه های دشمن از بوق تبلیغاتی رسانه های داخلی به گوش برسد نشان دهنده عمق نفوذ دشمن در بدنه  فعالان رسانه ای و رسانه های داخل کشور است .

اگر التهاب پر دامنه انتخابات و درگیر شدن افکار عمومی با کشاکش های سیاسی را به این ماجرا اضافه کنیم آن موقع ممکن است که این نفوذ رسانه ای با لباسی از جنس انتقاد سیاسی پای به میدان بگذارد .

حالا با این توضیحات واضح تر از آفتاب ، فرض کنید که نشریه ای دانشجوئی در بیرجند  شعار رسانه های ضدانقلاب در عرصه دانشجوئی و دانشگاهی و تابلوی آن را در نشریه انعکاس داده و آن را تبلیغ کند .

نشریه ی مذکور مدیرمسئول آن انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است . نشریه ای که در قالب گاهنامه به چاپ می رسد و این روزها که تب انتخابات همه را گرفته دیگر جای بهتری برای انتشار نشریه توسط اعضای این تشکل اصلاح طلب دانشجوئی در فضای دانشگاه ها برای تبلیغ اهداف خود به نظر می رسد .

دهمین شماره این گاهنامه روز 25 آذر ماه با چاپ رسیده . سوای موضع های تند سیاسی علیه دولت گذشته و همچنین نگاه انتقادی به مواضع نظام در خصوص فضای آزادی فکر و اندیشه در سطح دانشگاه ها که هر کدام با ادله و استندات بسیار قابل نقد است اما در صفحه 4 این نشریه طرح گرافیکی درج شده که گوئی مدیر این نشریه  و دست اندرکاران اجرائی این تشکل اصلاح طلب دانشجوئی آن را رندانه در لابلای مطالب و با یادداشتی افراطی و تند نسبت به وضعیت قبلی و فعلی آزاداندیشی دانشجوئی در سطح دانشگاه ها جای داده است .

طرح گرافیکی مذکور شامل دو قسمت عکس و شعار است . شعاری در وسط طرح گرافیکی مشاهده می شود شعار اصلی ضد انقلاب در روز دانشجوی هر سال است : ” جواب دانشجو زندان نیست “

این شعار در قالب طرح های گرافیکی دیگر نیز در رسانه های ضد انقلاب از جمله سایت صهیونیستی بالاترین و کمپین های ضد نظام در فیس بوک تبلیغ شده است که نمونه های آن را در ذیل می بینید :

علاوه بر شعار و در اطراف ، عکسی خود ساخته از فعالان فتنه 88 که در بعضی در قالب دانشجو به دانشگاه نفوذ کرده و قصد آشوب و فتنه گری در سال 88 در محیط دانشگاه داشتند را نشان میدهد که در واقع محور کانونی فعالان ضد انقلاب برای مظلوم نمائی و همچنین پرونده سازی برعلیه نظام جمهوری اسلامی در خصوص حقوق بشر بوده است .

گرچه همین عکس نیز ساخته رسانه های ضد انقلاب و در سایت های ضد انقلاب منتشر شده و حتی لوگوی هدر برخی کمپین های ضد نظام قرار گرفته است که نمونه ان را در ذیل مشاهده می کنید

متأسفانه با آنچه گذشت مشخص است نشریه مذکور به راحتی  شعار و طرح گرافیکی ضد انقلاب را در نشریه خود چاپ کرده و با طرح مباحث تند سیاسی و انتقادی ، قصد انتشار افکار نادرست و مذموم  در محیط دانشگاه را داشته است .

اینکه این نشریه خاص چگونه منتشر شده و مسئولین دانشگاه ها چگونه بر این نشریه خاص و سایر نشریات نظارت کرده و حتی چرا تاکنون با این نشریه با تبلیغ مواضع رسمی ضد انقلاب و ضد نظام برخورد نکرده اند سؤالاتی است که ذهن هر منصفی را قلقلک می دهد که البته باید مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند باید در خصوص آن جوابگو باشند .

اما نکته مهم و لازم الاشاره این است که پروژه نفوذ فرهنگی و رسانه ای دشمن به راحتی با رخنه در نشریات محلی و دانشجوئی کم کم فرصت نفوذ در نشریات رسمی و عمومی پیدا می کنند که اگر مسئولان در این خصوص چاره اندیشی نکنند و رخنه را با انگشت خود نگیرند آن موقع باید به فکر سد عظیمی در برابر طغیان فکری و فرهنگی دشمن باشیم .

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان