منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۱
شناسه خبر: 215396
گروه :خبر
image351761

می‌گویندتعداد نوبت‌های پخش «قندون جهیزیه» فیلم اول علی ملاقلی پور کم شده است و این شرایط بر روند صعودی فروش فیلم تاثیرگذاشته است. علی پسرمرحوم رسول ملاقلی پور حالا خودش دست به کار شده است و به خیابانهای شهر رفته و برای فیلمش تبلیغ می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، فیلم ساز جوان سرزمین من از طرف هیچ رسانه ای حمایت نمی شود چون ارزش خبری شهرت برای او کم است و اهل جدل نیست که حرفی از او بر سر زبانها بیافتد.

فیلم‌سازی که شرایط تولید فیلمش را در کشور به سختی گذرانده است؛ خان هفتم اکران فیلم را نمی تواند بگذراند و تنها خبری که از فیلمساز جوان ایرانی در رسانه های سینمایی منعکس می‌شود حضور فیلمش در جشنواره های آن طرف آبی است.

فیلم سینمایی«قندون جهیزیه» اولین تجربه کارگردانی علی ملاقلی پور از چهارشنبه 21 مرداماه در سینماهای کشور اکران شده است. فیلمی کمدی خانوادگی که در فضای این روزهای سینمای ایران توانسته کام مخاطبانش را شیرین کند.«قندون جهیزیه» در هفته اول اکران خود فروش خوبی را تجربه کرد ولی پخش کنندگان این فیلم ادعا می‌کنند، تعداد سئانس‌های اکران این فیلم کم شده است.

علی ملاقلی پور کارگردان این اثر سینمایی در واکنش به این موضوع مصاحبه تند و تیزی کرده و گفته است: تنها چیزی که در پاسخ به این موضوع می‌گویم این است که مگر از روی جنازه علی ملاقلی‌پور رد شوند که بتوانند چنین کاری انجام دهند. علی ملاقلی‌پور باید مرده باشد تا چنین اتفاقی بیفتد.

او حالا می‌گوید: من مثل بقیه آدم‌ها سکوت نمی‌کنم و نمی‌ترسم از اینکه نگذارند دیگر فیلم بسازم. من فیلم اولی نیستم؛ من فیلم آخری هستم. من احتیاط نمی‌کنم که حالا چیزی نگویم چون شاید در آینده نگذارند فیلم بسازم، زیرا اهمیت آدم بودن برایم بسیار بیشتر از فیلم‌سازی است.

پسرمرحوم رسول ملاقلی پور حالا خودش دست به کار شده است. به خیابانهای شهر رفته است و برای فیلمش تبلیغ می‌کند. 16 اسفندماه سال 85، سینمای دفاع مقدس، رسول ملاقلی پور را از دست داد و ما دلمان برای اعتراض و ساکت ننشستن های مرد عاصی سینمای ایران تنگ شده بود حالا پسرش علم اعتراض را بلند کرده است.

انبوه فیلمهای پشت صف اکران مانده، در آرزوی پرده نقره ای خواهند ماند و فیلمهای هم که روی پرده می روند باید قواعد پخش سینمای ایران را قبول کنند. صد البته در مرحله پخش فیلم، تیغ پخش کننده وسینمادار برنده است و فیلمسازان تنها به اعتراض‌های مقطعی رسانه ای بسنده می‌کنند. دل خوش کنک گروه «هنر و تجربه» هم کورسوی اکران برای فیلمسازان شده است تا فیلم‌هایی بسازند که در گروهی اکران شود که اگر چه مخاطبش محدود است ولی امید پخش دارد.

اما علی ملاقلی از آن دست فیلمسازانی نیست که فیلمش را برای کنج خانه گذاشتن یا فقط برای جشنواره‌ها بسازد. خودش می‌گوید: شرایط امروز سینما به‌گونه‌ای است که هزینه ساخت یک فیلم سینمایی معمولی نزدیک یک میلیارد است. در چنین شرایطی، باید قبل از تولید فیلم به این فکر باشیم که این محصول یک میلیاردی را برای کنج خانه خودت تولید می‌کنی یا اینکه به فکر آن هستی که در بازار و برای مخاطب سینما عرضه می‌کنی.

جوانان فیلم ساز، پیچ و خم های نهادها و سازمانهای متعدد سینمای ایران را درک می‌کنند ولی دوست ندارند گرفتار بازی‌کسانی شوند که برخوردهای سلیقه ای‌شان از پیش تولید تا نمایش فیلم زخمه بر هنرشان می‌کشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است