منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۱
شناسه خبر: 338984
گروه :خبر
13940519000255_PhotoA

تبلت و سیم‌کارت ویژه کودک و نوجوان با پیش‌شماره‌ ۰۹۹۰ برای ورود امن کودکان و نوجوانان به فضای مجازی ارائه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در پی نبود دستورالعمل قانونی برای فروش سیم‌کارت به افراد زیر 18 سال و افزایش دغدغه والدین برای استفاده فرزندان از فضای مجازی، با ابلاغ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتورهای تلفن همراه ملزم به ارائه سیم‌کارت ویژه افراد این گروه سنی شده‌اند.

طبق این مصوبه، اگرچه توسعه نسل‌های سه و چهار تلفن همراه فرصتی برای ارائه خدمات جدید در حوزه‌های مختلفی چون سلامت، آموزش و اشتغال در اختیار جامعه قرار می‌دهد، اما برای پرهیز از مخاطرات احتمالی برای مراقبت از کودکان و نوجوانان باید قوانین لازم تدوین شود.

براین اساس اپراتورهای تلفن همراه موظف شدند سیم‌کارت‌های کودک و نوجوان با قابلیت دسترسی به بسته‌های خدماتی جذاب تلفن همراه باند پهن متناسب با گروه‌های سنی کودک و نوجوان را ارائه و سیم کارت‌هایی با عنوان سیم کارت کودک و نوجوان را طراحی کنند که با استفاده از آنها امکان اعمال محدودیت در دسترسی به بعضی خدمات تلفن همراه باند پهن یا از سوی دیگر اضافه کردن برخی خدمات متناسب با سن مشترکان این رده به آنها ارائه شود.

در این طرح یک تبلت با سیم کارت کودک همراه اول با پیش‌شماره‌ 0990 همراه با یک گیگابایت اعتبار هدیه ارائه می شود. این سیم کارت با هدف ایجاد فضای مجازی و اینترنت سالم و ایمن برای استفاده کودکان و نوجوانان طراحی شده که برای دسترسی کودکان و نوجوان از محتواهای ویژه با یک تبلت همراه شده است.

این سیم‌کارت با محدودیت تماس با 10 شماره و اینترنت سالم با دسترسی به محتوای آموزشی سرگرمی پرتال ویژه کودکان و نوجوانان انارستان ارائه می شود. مشاهده آمار‌ روزانه و کلی استفاده‌ کودک و نوجوان از تبلت، ارائه برنامه های کاربردی مخصوص کودکان و نوجوانان، کنترل روی نصب نرم افزارها و دسترسی به انواع محتوای صوتی، تصویری و چند رسانه ای کودک و نوجوان از دیگر ویژگی‌های این طرح است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است