منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۸
شناسه خبر: 270130
گروه :خبر
index6

محدودیت فعالیت تشکلهای انقلابی در دانشکده سما بی مهری مدیران این واحد دانشگاهی نسبت به مقوله فرهنگ را نمایان می سازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس، در حالی که در منظومه فکری و سیره عملی حضرت روح الله و رهبر معظم انقلاب دانشگاه، دانشجو و جنبش دانشجویی به عنوان پیش قراول آرمانخواهی، آزاد اندیشی، استکبارستیزی و عدالتخواهی جایگاه ویژه ای دارد؛ با وجود اینکه امام خمینی(ره)غایت و نهایت غفلت مسؤولان در برابر دانشجویان ارزشی را سوختن آنان در آتش می داند(اگر مسؤولین نظام اسلامی لحظه ای از شما غافل شوند به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت. امام خمینی(ره)، پیام تشکیل بسیج دانشجو و طلبه,۶۷/۹/۲)؛ در زمانی که رهبر معظم انقلاب، اسلامی شدن دانشگاه ها، لزوم افزایش تأثیر جنبش دانشجویی و نقش آفرینی در تمدن نوین ایرانی_اسلامی را از دانشگاه مطالبه می کند…
اما آنچه امروز در دانشکده سماء بندرعباس می گذرد چیز دیگریست..!
دفتر فرهنگ این دانشکده که باید خود را از مخاطبان اصلی فرمایشات حضرت امام و رهبر انقلاب بداند و در راستای فرامین و دغدغه های فرهنگی کشتیبان انقلاب گام بردارد، به دوئیتی بس ناگوار دچار شده و در رفتار مدیریتی خود جمع نقیضین کرده است.

گویی نمی داند با خود چند چند است! بدین گونه که از یک سو خود در راستای عمل به دغدغه های فرهنگی رهبر انقلاب گامی بر نداشته و با در پیش گرفتن رفتار”بیخیال مآبانه”روز به روز بر “بحران فرهنگی”این دانشکده می افزاید.
از سوی دیگر با “پادگانیزه کردن”فضا بر تشکل ها و کانون های دانشجویی و رفتار “کدخدا منشانه”نه تنها دانشجویان دغدغه مند را در جهت نیل به اهداف ارزشمندشان در حوزه های گوناگون همراهی نمی کند، بلکه با ایرادهای تأسف بار و إن قلت های خلاف قانون و به دور از منطق عرصه را بر جنبش دانشجویی تنگ کرده است.
برای پی بردن به آنچه گفته شد، کافیست سری به این دانشکده بزنید. در و دیوار این دانشکده بر بی مهری های مدیران این واحد دانشگاهی نسبت به مقوله فرهنگ گواهی خواهند داد و مسئولین کانون ها وتشکل های دانشکده، از سنگ اندازی برخی مدیران فرهنگی در بیان مشکلات صنفی دانشجویان، در برگزاری اردوهای قانونمند و مفرح دانشجویی، در انجام فعالیت های سیاسی جهت روشنگری در قشر دانشجو، برگزاری جلسات کوچک دانشجویی توسط کانون ها و تشکل های مجوز دار دانشگاه و حتی برگزاری یادواره های شهداو…با شما سخن خواهند گفت.
بنابراین؛
همانطور که مقوله فرهنگ در جامعه و بالأخص میان مدیران مظلوم واقع گشته، در دانشکده سماء و در میان مدیران فرهنگی این دانشکده نیز شکل مظلوم تری به خود گرفته است و اگر کسی به فکر نجات آن در سراشیبی سقوط ناشی از بی فکری و بی حالی مدیران فرهنگی این دانشکده نباشد، باید منتظر عواقب جبران ناپذیر آن در این دانشکده بود.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند