منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۶
شناسه خبر: 282761
گروه :خبر
1

رئیس شیلات شهرستان سیریک گفت: صید ماهیان یال اسبی هرساله از اوایل آبان ماه آغاز و در اواخر اسفند ماه به پایان می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، عبدالله رئیسی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی گفت: از ابتدای فصل صید تا کنون هزار تن ماهی یال اسبی در شهرستان سیریک صید شده که پیش بینی می شود تا پایان فصل صید هزار تن ماهی دیگر بوسیله صیادان صید شود که نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش صید داشته باشد.
رئیس شیلات شهرستان سیریک اظهار داشت: بیش از 2 هزار صیاد با 100 فروند لنج و 320 فروند قایق صیادی کار صید ماهیان یال اسبی را در شهرستان سیریک آغاز کرده اند.
وی ابراز داشت: به علت عدم استفاده ماهی یال اسبی در داخل کشور این ماهی غیر معقول به منظور استفاده صنعتی و خوراکی به کشورهای جنوب شرقی آسیا بویژه کشورهای چین ، کره ،ژاپن و تایلند صادر می شود.
رئیسی یادآور شد: ذخایر ماهی یال اسبی یکی از مهمترین منابع پروتئین دریایی است که در تمام آب‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری جهان پراکنش دارند و خلیج فارس و دریای عمان هم یکی از محل های بسیار مناسب صید این ماهی محسوب می شود.
رئیس شیلات شهرستان سیریک با اشاره به پراکنش این گونه ماهی درخلیج فارس و دریای عمان اضافه کرد: منابع عمده این ماهی طی چند سال گذشته در اعماق 20 تا 100 متری آبهای ساحلی است.
وی عنوان کرد: ماهی یال اسبی جزو ماهیان غیز خوراکی و گونه‌های کمتر صید شده است که بمنظور کاهش فشار بر ذخایر دیگر گونه های آبزی صید می شود که می تواند علاوه بر اشتغالزایی و درآمدزایی به صیادان ، ارزآوری بسیاری خوبی برای کشور داشته باشد.

2 3 3 3 4 5 1
انتهای پیام/ق

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است