منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۱
شناسه خبر: 226064
گروه :خبر
image426593

رئیس کمیسیون بررسی برجام مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تا زمانی که مجلس شورای اسلامی مسئله‌ای را تصویب نکرده باشد، دولت نمی‌تواند آن را اجرا کند و این قانون درباره برجام هم صدق می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا ، علیرضا زاکانی شامگاه پنج‌شنبه در همایش بزرگ “به نمایندگان مجلس بگویید” که با حضور رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، رئیس کمیته هسته ای مجلس و جمع زیادی از مردم دارالمجاهدین همدان برگزار شد، با اشاره به بررسی برجام در مجلس اظهار داشت: در بحث هسته ای و مذاکرات 1+5 ما می‌خواهیم دولت را کمک کنیم زیرا باری که به دوش دولت است متعلق به جناح خاصی نیست و همه باید دست در دست هم برای برداشتن این بار تلاش کنیم.

وی با انتقاد از دولت یازدهم در بحث مذاکرات و برجام و دخالت ندادن مجلس از سوی دولت در این مبحث گفت: جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم و تیم ایشان در حق مجلس شورای اسلامی، ساختارهای حکومتی و قانون کم لطفی کردند تا جایی که شخص حضرت امام خامنه ایی شخصا وارد موضوع شد.

زاکانی اظهار کرد: کنار زدن نظر مجلس در برجام تا جایی ادامه یافت که مقام معظم رهبری رسماً موضوع را اعلام کردند و تذکرات جدی را به دولت دادند و فرمودند”مجلس نباید از بررسی برجام کنار گذاشته شود”.

وی با تأکید مجدد بر اینکه برای اجرای برجام موانع قانونی وجود دارد، افزود: در سال‌های گذشته و امسال قوانین بسیار خوبی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است که مانع از اجرای برجام و یا حداقل پذیرش پروتکل الحاقی توسط دولت بدون تصویب مجلس و نظر نمایندگان ملت است.

رئیس کمیسیون بررسی برجام مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا مجلس بر برجام تأثیر گذار خواهد بود و اراده آن هم بر تأثیرگذاری است.

وی با انتقاد از برخی افراد از تفسیر قانون با نظر شخصی خود اظهار کرد: تنها مفسر قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران، شورای نگهبان است.

زاکانی سپس با اشاره به فرجام برجام افزود: گزارش کامل کمیسیون برجام آماده شده است و قرار است که پس از اینکه اعضای محترم کمیسیون نظر نهایی خود را دادند، روز شنبه تحویل هیئت رئیسه مجلس شده و ان شاء الله صبح یکشنبه در صحن  مجلس شورای اسلامی قرائت شود.

وی با تاکید مجدد بر لزوم تصویب برجام در مجلس گفت: از نظر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تا زمانی که مجلس شورای اسلامی مسئله‌ای را تصویب نکرده باشد، دولت نمی‌تواند آن را اجرا کند و این قانون درباره برجام هم صدق می کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است