منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۷:۵۷
شناسه خبر: 320339
گروه :خبر
15bff494-493e-4f97-865f-acdcedebf17e-Copy-346x256
 

استاد حوزه و دانشگاه میناب مطرح کرد:

تا جوانی ز فقر شکوه مکن/ثروتی بهتر از جوانی نیست

استاد حوزه و دانشگاه میناب گفت: جوان و جوانی به عنوان سرمایه ای ارزشمند، ستوده شده و یکی از زیبا ترین فصل های زندگی آدمی و در واقع بهار عمر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام حاج عبدالرسول رنجبر، استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب ضمن تبریک به مناسبت روز جوان و میلاد حضرت علی اکبر(ع)، گفت: تا جوانی ز فقر شکوه مکن چرا که ثروتی بهتر از جوانی نیست.

 

وی افزود: جوان و جوانی به عنوان سرمایه ای ارزشمند،ستوده شده و جوانی زیبا ترین فصل زندگی آدمی و در واقع بهار عمر است زیرا که روزگار جوانی دوران پر فروغ و تابناک زندگی هرانسانی است و یکی  از پر هیجان ترین و زیبا ترین لحظه های عمر حکایت میکند.

 

امام جماعت مسجد حضرت ولی عصر(عج) اضافه کرد: روزهای جوانی ، دوران درخشنده زندگی و باعث شادمانی و قوت و قدرت و نشاط و امید است روز های جوانی روزهای کار و کوشش و شور و هیجان است و جوان خواسته ها و آرزو هایی دارد که نباید بزرگترها به آن بی اعتنا باشند. توجه به سیره امیر المومنین امام علی (ع) در احترام به خواسته های جوان ارزشمند و آموزنده است.

 

عبدالرسول رنجبر حدیثی از امام باقر (ع) را اینگونه بیان کرد که: روزی علی(ع) به همراه غلام خود برای تهیه لباس به بازار لباس فروشان رفتند، به یکی از فروشندگان فرمودند: دو عدد لباس می خواهم، فروشنده دو لباس آورد، قیمت یکی از آن ها سه درهم و قیمت دیگری دو درهم بود، امام(ع) لباس دو درهمی را خود برداشتند و لباس سه درهمی را به قنبر دادند، قنبر گفت: ای امیرمؤمنان! شما چون به منبر می روید و برای مردم خطبه می خوانید مناسب است لباس گرانتر را شما بپوشید، اما حضرت نپذیرفتند و فرمودند: قنبر! تو جوان هستی، من از خدا شرم می کنم که خود را در لباس پوشیدن بر تو ترجیح بدهم.

 

وی عنوان کرد: از این حدیث اینگونه میتوان بهره جست  که جوان تجمل گراست و در مقایسه با سالمندان به زیبایی اهمیت بیشتری می دهد و والدین باید این احساسات را درک کنند و به آن احترام بگذارند.

 

حجت الاسلام رنجبر خاطر نشان کرد: نسل جوان ما خیلی صالح هستند و نمی شود گفت که جوانان را باید همیشه سرزنش و سرکوب کنیم، چه بسا گاهی خیلی از جوانان درایتشان نسبت به خیلی از بزرگترها بیشتر است، همانگونه که قرآن برای افراد صالح که جوانان ما هم در این راستا هستند پنج خصوصیت از جمله روحیه شکر گزاری و قدر دانی نسبت به نعمت های الهی؛ اهل کار و عمل بودن، به نسل آینده و اصلاح آن توجه داشتن، حالت توجه و بازگشت از تقصیر و کوتاهی هایی را دارند که در گذشته صورت گرفته است و حالت تسلیم به حق و به مقرراتی که خداوند متعال در تکوین و تشریع قرار داده است و تخلف در آن موجب نابودی است ذکر کرده است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است