منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۹
شناسه خبر: 200301
گروه :خبر
Capturewwwww

مشاورعالی استاندار استان هرمزگان در جمع دهیاران شهرستان میناب گفت: شما باید در جو روستاها تغییرات بنیادی را از نظر فکر و اندیشه بوجود بیاورید، تا اندیشه سالم نباشد اقتصاد سالم نیز وجود نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، دکتر مرتضی حقیری زاده مشاورعالی استاندار استان هرمزگان در جمع دهیاران بخش های مرکزی و تابع شهرستان میناب درهمایش دهیاران با تسلیت به مناسبت ایام شهادت امام علی(ع) و شب های قدر گفت: شب های قدر از شب های بزرگی است که در قرآن وارد شده وتمام کاینات در این ایام حضور دارند.

 

وی با بیان اینکه دهیاران نمایندگان دولت در روستاها هستند بیان داشت: شما باید در جو روستاها تغییرات بنیادی را از نظر فکر و اندیشه بوجود بیاورید، تا اندیشه سالم نباشد اقتصاد سالم نیز وجود نخواهد داشت، پایه اقتصاد در جامعه بر فرهنگ گذاشته شده است تا فرهنگ در بین مردم اصلاح نشود اقتصاد نیز اصلاح نمی شود.

 

حقیری زاده مسئله فرهنگ در روستاها را مهم دانست و عنوان داشت: مسئله اصلی در روستاها فرهنگ است، شما باید آموزش هایی را به روستاییان بدهید که نگاه عوض کننده در زندگی آنها بوجود بیاورد.

 

وی اظهار داشت: اگر روستاها آسیب های فکری، اندیشه ای و فرهنگی داشته باشند علاوه بر اینکه امامان جمعه در آنجا حضور دارند شما هم مسئول هستید، چون اعتبارات کوچکی که در اخیتار شما قرار دارد باید به نحو درست در آموزش مردم به کار گرفته شود.

 

وی با اشاره به مسئله انتخابات  پیش رو افزود: مسئله اصلی امروز ما  انتخابات است اگر شما هدایتگر تفکر سالم در روستاها و مردم نباشید سوء استفاده کنندگان از آرای مردم به نفع خودشان استفاده می کنند و کارهایی را خواهند کرد که بعدا پشیمان خواهند شد.

 

مشاور عالی استاندار دعوت و استفاده از فرهیختگان و دانش آموزانی که در روستاها بوده اند و به مدارج عالی رسیده اند را به زادگاه خود امری حیاطی در درست تصمیم گرفتن برای آینده مردم روستا دانست و تصریح کرد: شما می توانید با دعوت از این افراد و تشکیل شورایی در این خصوص مشکلات مردم را حل و راهکارهای جدید را از زبان این افراد و حتی افرادی که در پایینترین مدارج تحصیلی در روستا هستند ولی به خاطر تجارب بالا در بین مردم می توانند راهکارهای مناسبی را به شما ارائه دهند.

 

وی در بخش دیگر با اشاره به خشکسالی 15 ساله در استان هرمزگان گفت: امروز زنگ بحران آب در استان هرمزگان خارج از خط قرمز نیز زده شده است یعنی در خوده استان هرمزگان و شهرستان ها دچار بحران هستیم و میناب نیز که یک زمانی به عنوان منبع آبی شناخته شده بود به برهوت بی آبی تبدیل شده است.

 

حقیری زاده با مهم دانستن بحث صنایع روستایی عنوان داشت: اشتغال زایی با استفاده از صنایع روستایی که از سنت های پدران شما هستند می تواند در اشتغال پایدار نقش اساسی را ایفا کند شما باید بیاموزید که چگونه صنایع مختلف را ایجاد کنید، ما می توانیم بسیاری از صنایع تولیدی کوچک را در روستاها انجام بدهیم و این نیازمند تلاش و شناسایی این افراد است.

 

مشاور عالی استاندار بیان داشت: در گذشته باغات شهرستان میناب از سرمایه های اصلی مردم اینجا بود و درحال حاضر که دیگر این سرمایه وجود ندارد باید به فکر سرمایه های جایگزین در این شهر باشید.

 

وی خاطر نشان کرد:شما نمایندگان دولت هستید و باید بر اساس سیاست های دولت گام بردارید و هر کسی که بر این اساس حرکت نکند به آن دولت ظلم کرده است.

 

انتهای پیام/س

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان