منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۵۰
شناسه خبر: 343895
گروه :خبر
414-2-2b

قرارداد خط انتقال آب سدسرنی پس از انجام مذاکرات مربوطه و تامین مستندات، توسط بانک توسعه اسلامی تائید شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، مدیر امور برنامه ریزی طرح سرنی و پارسیان گفت: بانک توسعه اسلامی در تاریخ 28 تیر ماه سال جاری پس از بررسی پیش‏نویس قرارداد خط انتقال آب طرح سرنی، آن را برای ابلاغ به پیمانکار تایید کرد.

فرزاد هوانورد اظهار کرد:این قرارداد که از محل وام بانک توسعه اسلامی تأمین مالی می‏گردد، توسط مشارکت «فراسان – آبسار» به عنوان پیمانکار با برآورد 436 میلیارد ریال و طی مدت 24 ماه اجرا خواهد شد.

خط انتقال فوق شامل یک رشته خط لوله از نوع GRP به طول 38 کیلومتر و قطر یک متر، آب مخزن سد سرنی را به صورت ثقلی از محل سد به تصفیه خانه میناب منتقل می‏کند.

همچنین حجم آب قابل انتقال در سال 19 میلیون مترمکعب خواهد بود.

طرح سد سرنی در 34 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان میناب در استان هرمزگان با هدف تأمین آب شرب منطقه در حال احداث است.

برای احداث این سد مبلغ 87 میلیون یورو از محل تسهیلات بلندمدت (فاینانس) بانک توسعه اسلامی اختصاص یافته است.

سد سرنی در 23 کیلومتری جنوب شرقی میناب (در مسیر سندرک و بشاگرد) در حوضه آبریز اصلی خلیج‌فارس و دریای عمان، روی رودخانه‌ای به همین نام در حال احداث است که از رشته کوه‌های «بشاگرد» سرچشمه گرفته و به دریای عمان می‌ریزد.

ارتفاع سد مخزنی سرنی میناب (از نوع خاکی با هسته‌ رسی است) از بستر 52 متر، طول تاج 460 متر با عرض 12 متر و حجم مخزن آن نیز 90 میلیون مترمکعب اعلام شده است.
هدف از اجرای این طرح، تامین نیاز بخشی از آب آشامیدنی شهر بندرعباس و روستاهای اطراف به میزان 19 میلیون مترمکعب از طریق خط انتقالی به طول 38 کیلومتر توسط یک واحد تصفیه‌خانه به ظرفیت دو مترمکعب در ثانیه و نیز تامین 9 میلیون مترمکعب آب در سال برای حفظ تعادل سفره زیرزمینی و محیط زیست در وضع موجود است.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور