منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۳۴
شناسه خبر: 239531
گروه :خبر

این لاستیک که Coreseal نام دارد توسط شرکت ژاپنی Sumitomo تولید شده است. در ظاهر، این لاستیک مشابه لاستیک‌های معمولی است که در خودروهای امروزی استفاده می‌کنیم اما در باطن این لاستیک، مزیتی بزرگ وجود دارد.

سرویس چند رسانه ای هرمز :مطمئنا شما نیز تجربه ناخوشایند پنچر شدن لاستیک خودرو در صبح‌هنگام و در زمانی که قصد دارید سریعا به محل کار برسید را داشته‌اید.
691569_952
این پنچری ممکن است در اثر ورود اشیای نوک‌تیز به لاستیک در شب قبل اتفاق افتاده باشد. با این وجود هنوز افرادی هستند که معتقدند در سال 2015 تکنولوژی لاستیک‌ها باید به حدی رسیده باشد که حداقل به راحتی پنچر نشوند. این ادعایی است که در صورت تولید نهایی محصول اولیه یک شرکت ژاپنی می‌تواند محقق شود.

این لاستیک که Coreseal نام دارد توسط شرکت ژاپنی Sumitomo تولید شده است. در ظاهر، این لاستیک مشابه لاستیک‌های معمولی است که در خودروهای امروزی استفاده می‌کنیم اما در باطن این لاستیک، مزیتی بزرگ وجود دارد. در صورتی که از روی یک میخ عبور کنید، ورود میخ به لاستیک منجر به سوراخ‌شدن آن خواهد شد اما این لاستیک بدون آنکه شما متوجه شوید، خود را ترمیم خواهد کرد.sumitomo_tire_03
691570_315
اگرچه این موضوع کمی عجیب به‌نظر می‌رسد اما این لاستیک با توانایی خودتعمیری در فرایندی ساده و با اضافه‌کردن درزگیر به ترکیب لاستیک، تولید شده است. این درزگیر با ضخامت سه میلی‌متر به قسمت داخلی (دیواره پشتی) لاستیک افزوده شده و پس از ایجاد سوراخ، به‌طور خودکار و سریعا، منافذ ایجاد شده را می‌پوشاند.

حتی با باقی‌ماندن میخ در لاستیک، دور فلز پوشانده می‌شود و پس از خروج میخ از لاستیک نیز مجددا عملیات درزگیری انجام می‌شود. Sumitomo عنوان داشته اگرچه مقداری از فشار هوا در لاستیک، در نتیجه سوراخ‌شدن آن کم می‌شود اما این امر در زمان رانندگی به‌چشم نخواهد آمد. این پوشش می‌تواند هر سوراخی تا قطر 5 میلی‌متر را بپوشاند. خبر خوب اینکه این درزگیر را می‌توان در هر لاستیکی و نه تنها در لاستیک‌هایی که Sumitomo برای نسخه‌های اولیه استفاده کرده، به کار بست. در واقع از این قابلیت می‌توان در لاستیک‌های تولیدی هر برندی استفاده کرد.sumitomo_tire_02
691571_239
انتظار می‌رود با تکمیل روند تحقیقاتی، در عرض سه سال آینده شاهد بهره‌گیری از این درزگیرها در ابعاد وسیع در لاستیک‌های تولیدی شرکت‌های مختلف باشیم. با این اوصاف، لاستیک‌های جدید نه‌تنها رانندگی را ایمن‌تر خواهند کرد بلکه نیاز به حمل لاستیک زاپاس در خودروها را نیز مرتفع خواهند کرد.

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است