منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۰
شناسه خبر: 210166
گروه :خبر
13940228000409_PhotoA

«دن شاپیرو» سفیر آمریکا در رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه با بیان آنکه واشنگتن و تل‌آویو در زمینه «برجام» همچنان اختلاف دارند، بر لزوم «همکاری و آمادگی» این دو برای مقابله با ایران تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سفیر آمریکا در سرزمینهای اشغالی در اظهاراتی بر لزوم آمادگی واشنگتن و تل‌آویو و همکاری آنها برای مقابله با ایران تاکید کرد.

به گزارش «جروزالم پست»، یک روز پس از پخش مصاحبه باراک اوباما با شبکه سی‌ان‌ان با محوریت موضوع «برجام»، سفیر آمریکا در سرزمینهای اشغالی در مصاحبه‌ای به سوالات یک رسانه اسرائیلی درباره روابط تل‌آویو و واشنگتن جواب داد.

«دن شاپیرو» در مصاحبه با رادیو اسرائیل تاکید کرد با وجود اختلاف نظر آمریکا و رژیم صهیونیستی در موضوع «برجام»، این به نفع تل‌آویو است که مذاکرات دیپلماتیک با واشنگتن را برای آماده شدن برای روز پس از نهایی شدن اجرای توافق هسته‌ای ایران آغاز کند.

سفیر آمریکا با اشاره به اختلافات بر سر «برجام» با کابینه نتانیاهو گفت: «باید بپذیریم که یک اختلاف نظر مشخص و واضحی بین ما وجود دارد و شاید ما نتوانیم در قانع کردن یکدیگر موفق شویم».

وی افزود: «ما به نخست‌وزیر(نتانیاهو) پیشنهاد دادیم تا مذاکرات دیپلماتیک درباره چگونگی افزایش همکاریهای امنیتی مان برای مقابله با نتیجه و عواقب توافق(هسته‌ای)، افزایش اطلاعات و همکاریهای اطلاعاتی مورد نیاز و همچنین رسیدن به توافق بر سر اقدام نظامی که شاید در ۱۰ سال آینده نیاز باشد را آغاز کنیم و همچنین اینکه چطور می‌توانیم مانع انتقال سلاح به حزب‌الله شویم و اینکه نیازهای امنیتی اسرائیل برای مقابله با شلیک راکتها چیست. ما می‌توانیم با وجود آنکه بر سر توافق ایران اختلاف نظر داشته باشیم، این گفتگوها را داشته باشیم».

سفیر دولت باراک اوباما ادامه داد: «تاکنون نخست‌وزیر(نتانیاهو) برای آغاز این گفتگوها و مذاکرات موافقت نکرده است و من معتقدم اکنون زمان آن(گفتگوها) است. برای ما سازنده نیست که بحث و مشاجره کنیم و ما همچنان می‌توانیم آماده شدن برای روز پس از (اجرایی و نهایی شدن توافق هسته‌ای ایران) را شروع کنیم. ما باید با همدیگر کار کنیم تا با ایران مقابله کنیم. خوب پس چرا برای این کار آماده نشویم».

این اظهارات شاپیرو در حالی مطرح شده که رئیس‌جمهوری آمریکا در آخرین مصاحبه خود با شبکه سی‌ان‌ان با اشاره به اختلاف نظرها با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که بنیامین نتانیاهو در قبال «برجام» و توافق هسته‌ای ایران اشتباه می‌کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی