منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۸
شناسه خبر: 235108
گروه :خبر
13911024000497_PhotoA

نماینده مردم کوهدشت در مجلس با اشاره به حادثه سیل اخیر این شهرستان،‌ گفت: تاکنون هیچ کمکی برای جبران خسارت سیل از سوی ستاد بحران کشور به این شهرستان نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اللهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت به دنبال بارش شدید باران و حادثه سیل در برخی مناطق کشور از جمله شهرستان کوهدشت اظهار داشت: متاسفانه سیل خسارت بسیار زیادی به این شهرستان وارد کرده است. همچنین شهرهای طرحان و کونانی و مناطق اطراف شهر کوهدشت به شدت خسارت دیده‌اند.

وی افزود: به تازگی اطلاع دادند یک نفر دیگر نیز بر اثر رعد و برق دچار 80 درصد سوختگی شده است.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه متاسفانه در حال حاضر نیز قسمتی از مناطق ما در محاصره سیل است، تصریح کرد: اکنون نیز خطر سیل مجدد در این شهرستان وجود دارد به ویژه شهرهای طرحان و کوشکی وضعیت خوبی نداشته و بارندگی در این منطقه همچنان ادامه دارد.

ملکشاهی با اشاره به خسارت‌های به وجود آمده در نقاط مختلف این شهرستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما فقط از امکانات محلی و استانی استفاده می‌کنیم که این سرعت عمل را پایین آورده و به هیچ وجه کفایت نمی‌کند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس متذکر شد: در پی وقوع این سیل، تاکنون هیچ کمکی از سوی ستاد بحران کشور نشده است. در استان ایلام نیز سه نفر جان باختند و مسئولان دولت در آن استان حضور یافتند ولی متاسفانه در شهرستان کوهدشت هم که به همان میزان خسارت و جان باخته داشت هیچ یک از مسئولان دولت تاکنون در این شهرستان حضور پیدا نکرده‌اند.

ملکشاهی با ابراز تاسف از عدم رسیدگی به موقع هیئت دولت در پی این خسارت، ادامه داد: مردم از دولت انتظار دارند. مسئولان دولتی باید در هنگام بروز این حادثه حضور پیدا می‌کردند تا میزان خسارت‌ها بررسی و برآورد شود همچنین برای پیشگیری و پیش‌بینی این حادثه اقدامات و تدابیری اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه هنگام چنین حوادثی امکانات موجود در شهرستان کفایت نمی‌کند،‌اضافه کرد: در این شهرستان خسارت‌های سنگینی به مناطق مسکونی، احشام، مراکز عمومی همچنین باغ‌ها و مزارع کشاورزی وارد شده است همچنین زیرساخت‌های شهرستان از جمله راه‌ها و اکثر پل‌ها نیز آسیب دیده‌ یا از بین رفته‌اند.

این نماینده به دیگر خسارت‌های ناشی از سیل اخیر اشاره کرد و ادامه داد: برخی مناطق این شهرستان دچار مشکل آب و برق بوده و از آن رنج می‌برند. همچنین مشکل حاد در شهرهای طرحان و رودبار وجود دارد. برخی جاده‌های روستاها نیز کاملا بسته شده است.

ملکشاهی با بیان اینکه استاندار لرستان در محل حاضر شده و در حال پیگیری است، عنوان کرد: مسئولان محلی و استانی در صحنه حضور دارند ولی انتظار می‌رفت مسئولانی که در استان ایلام حاضر شدند سفری هم به شهرستان کوهدشت داشتند و در محل حادثه حضور پیدا کرده و کمک می‌کردند تا هم خسارات پیش آمده را برآورد کرده و هم از وقوع خسارت‌های بعدی جلوگیری شود چراکه هنوز خطر به صورت کامل رفع نشده است و در بسیاری از مناطق سیل ادامه دارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است