منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۰
شناسه خبر: 185648
گروه :خبر
13940223000724_PhotoA

صبح امروز رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه کتاب بازدید کردند که حواشی جالب توجهی داشت.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، صبح امروز رهبر فرزانه انقلاب از نمایشگاه کتاب تهران و تعدادی از غرفه‌های ناشران در شبستان مصلی امام خمینی(ره) بازدید کردند.

خبرنگار فارس در این بین سراغ تعدادی از ناشرانی که رهبر معظم انقلاب از غرفه‌های آنها بازدید کرده بودند، رفت و از آنها درباره این بازدید پرس و جو کرد.

*کارهای شهرستان ادب خوب است

رهبر انقلاب در بازدید از غرفه انتشارات «شهرستان ادب» که علی محمد مؤدب، علی داودی و مهدی بوشهری در آن حضور داشتند به آنها فرموده بودند: «مجموعه آثار به حمدالله خوب است»، همچنین وقتی کتاب «از آخر مجلس» میلاد عرفان‌پور را به ایشان نشان داده‌اند رهبری با اسم کوچک خطاب کردند و فرمده بودند: «این که کتاب اشعار میلاد است».

همچنین رهبر انقلاب در بازدید خود از غرفه‌های نشر نی، قطره، چشمه، ققنوس نیز بازدید کردند. در نشر ققنوس با امیر حسین‌زادگان مدیر انتشارات صحبت کرده بودند و کتاب‌های «تاریخ جهان»، «ظهور ژاپن مدرن» ، «جنبش‌های فاشیستی» و «نقش برجسته‌های تاریخ ساسانی» از جمله کتبی بود که به گفته مسئول غرفه به رهبری اهدا شده است.

همچنین رهبر انقلاب در بازدید از غرفه نشر ثالث ضمن گپ و گفت با جعفریه مدیر انتشارات ثالث در مورد تاریخچه نشر ثالث صحبت کردند و کتاب‌هایی چون «روضه نوح»، «آمدیم خانه نبودید»، «فرهنگ و هویت» و «ماهی در آب» به ایشان اهدا شده بود.

سینا جعفریه که مدیر تولید انتشارات ثالث است در گفت‌وگو با فارس گفت: «در هنگام تشریف فرمایی رهبر انقلاب سوالی در مورد تاریخچه نشر ما پرسیدند و از کتاب «ماهی در آب» استقبال کردند. کتاب‌هایی چون «روضه نوح»، «آمدیم خانه نبودید»، «فرهنگ و هویت»، «ماهی در آب» و «یزله در غبار» به ایشان اهدا شد.»

*چفیه‌ای که به تحویل‌دار کتاب رسید

ابوالفضل یزدی کارمند قسمت تحویل انتشارات سوره مهر که پیش از ظهر امروز در هنگام بازدید رهبر انقلاب از غرفه سوره مهر حضور داشته و از رهبری انقلاب چفیه ایشان را درخواست کرده بود به فارس گفت: «به رهبری گفتم می‌شود یک چفیه از شما داشته باشم؟ که ایشان هم درخواست من را اجابت کردند و چفیه‌شان را به من دادند.»

وی افزود: من فکر نمی‌کردم بتوانم چفیه را بگیرم ولی ایشان چفیه را به من دادند.


ابوالفضل یزدی در این تصویر در قسمت پایین سمت راست دیده می‌شود

*سلام بر ابراهیم و راز کانال کمیل در دستان رهبر انقلاب

وحید محمدی مسئول غرفه شهید ابراهیم هادی که در هنگام بازدید رهبر انقلاب در غرفه حضور داشت، گفت: وقتی رهبر انقلاب به غرفه ما آمدند و سوال کردند که چه کتاب‌هایی منتشر می‌کنید که من گفتم کتاب‌های حوزه دفاع مقدس را منتشر می‌کنیم و در مورد میزان تیراژ‌هایمان نیز پرسیدند که گفتیم کتاب «سلام بر ابراهیم» به تیراژ 200 هزار نسخه رسیده که ایشان ابراز رضایت کردند.

به گفته مسئول این غرفه کتاب‌های «سلام بر ابراهیم»، «راز کانال کمیل» و «یا زهرا» به رهبر انقلاب اهدا شده است.

*تازه‌های نشر صدرا مورد توجه رهبر انقلاب

همچنین رهبر انقلاب از غرفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بازدید کردند و از قفسه‌ کتاب‌های چاپ اول و کتاب‌های تاریخ تمدن بازدید کردند. در بخشی از دیدار صبح امروز رهبر انقلاب، ایشان از غرفه انتشارات صدرا نیز بازدید کردند و کتاب‌های «مجموعه آثار 30»، «جهاد اسلامی و آزادی عقیده» و «یادداشت‌های 13» از این ناشر که در زمره کارهای چاپ اول بود تهیه کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند