منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۵
شناسه خبر: 279758
گروه :خبر
hormoz

مدیرعامل گروه ایرباس با اعلام اینکه “مذاکراتی با هواپیمایی آسمان انجام داده‌ایم و سایر ایرلاین‌ها نیز ابراز علاقه‌مندی کرده‌اند” گفت: اولویت ATR ایران‌ایر است، چرا که این ایرلاین نماینده ایرلاین‌های ایرانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، توماس آندرس با اشاره به اینکه ایرباس در خصوص تأمین مالی -خرید 118 فروند هواپیما از سوی ایران – همکاری بسیاری از خود نشان داده است، اظهار کرد:‌ تأمین مالی هنوز به‌دلیل محدودیت‌های موجود با مشکلاتی مواجه است و نمی‌توانیم تأمین مالی خود را بر اساس دلار قرار دهیم. ایرباس در سال‌های اولیه در بحث تأمین مالی مشارکت می‌کند اما امیدواریم سایر بنگاه‌های تأمین مالی اروپایی برای فاینانس دادن به خرید هواپیماها وارد عمل شوند.
مدیرعامل گروه ایرباس با بیان اینکه “فقط در سال‌های اولیه در بحث تأمین مالی تفاهم خرید ۱۱۸ فروند هواپیما با ایران مشارکت می‌کنیم” گفت:‌ تأمین مالی هنوز به‌دلیل محدودیت‌های موجود با مشکلاتی مواجه است و نمی‌توانیم تأمین مالی خود را بر اساس دلار قرار دهیم.

توماس آندرس با اشاره به اینکه ایرباس در خصوص تأمین مالی ــ خرید 118 فروند هواپیما از سوی ایران ــ همکاری بسیاری از خود نشان داده است، اظهار کرد:‌ تأمین مالی هنوز به‌دلیل محدودیت‌های موجود با مشکلاتی مواجه است و نمی‌توانیم تأمین مالی خود را بر اساس دلار قرار دهیم. ایرباس در سال‌های اولیه در بحث تأمین مالی مشارکت می‌کند اما امیدواریم سایر بنگاه‌های تأمین مالی اروپایی برای فاینانس دادن به خرید هواپیماها وارد عمل شوند.

وی با ابراز ” ایرباس‌های A380 امسال یا سال آینده تحویل نمی‌شود و افق زمانی ما 2020 میلادی است” تصریح کرد:‌ تا آن زمان به شرکای خود در ایران‌ایر کمک خواهیم کرد تا آمادگی کامل برای اضافه کردن A380 را به ناوگان خود داشته باشند.

وی با بیان “حدود 200 مشتری در بیش از 100 کشور برای هواپیماهای ATR داریم” اظهار کرد: گروه ایرباس بخشی از تأمین مالی قرارداد فروش هواپیمای ATR را با ایران‌ایر انجام می‌دهد. باور داریم که تأمین کنندگان مالی به‌زودی این اطمینان را به دست می‌آورند که وارد بازار ایران شوند اما ما باید اطمینان اولیه را به آنها بدهیم. بنابراین ما یک گروه هستیم (به ‌همراه فین‌مکانیکای ایتالیا) و تصمیم داریم برای هواپیماهای تحویلی امسال و سال آینده تأمین مالی را انجام دهیم. همچنین می‌توانیم  ECAهای اروپایی را تشویق به همکاری کنیم، آنها نیز علاقه‌مندی خود را ابراز کرده‌اند.

وی با اظهار اینکه تعداد فعلی قرارداد با ایران‌ایر 20 فروند هواپیمایATR  است که تحویل آنها از نوامبر 2016 (آبان سال 95) تا آخر 2018 انجام می‌شود، گفت:‌ بعد از آن گزینه‌هایی برای 20 هواپیمای دیگر داریم. امیدوارم بتوانیم با دو ایرلاین دیگر نیز مذاکراتی را آغاز کنیم. به‌طور کلی 8 ایرلاین محلی وجود دارند که دارای 28 فروند هواپیما با میانگین عمر 18 سال هستند و با احتساب هواپیماهای روسی این میانگین به 25 سال افزایش می‌یابد.

مدیرعامل ATR نیز با بیان اینکه مصرف هواپیماهای این شرکت نصف هواپیمای جت است، گفت:  این چیزی است که تمامی ایرلاین‌های جهان خواهان آن هستند، هواپیمایی که از لحاظ پایین بودن آلایندگی، آلودگی صوتی و مصرف سوخت با محیط زیست سازگار باشد. برای اینکه مقایسه‌ای داشته باشید: به‌ازای هر مسافر حدود 2 لیتر در هر 100 کیلومتر پرواز سوخت کمتری مصرف می‌شود که از سطح معمول پایین‌تر است.

وی با اعلام “مذاکراتی با هواپیمایی آسمان انجام داده‌ایم و سایر ایرلاین‌ها نیز ابراز علاقه‌مندی کرده‌اند” افزود: اولویت ATR ایران‌ایر است، چرا که این ایرلاین نماینده ایرلاین‌های ایرانی است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی