منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۱
شناسه خبر: 224417
گروه :خبر

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه احتمالاً ویزای وزیر بهداشت جهت حضور در عربستان سعودی برای بررسی آخرین وضعیت فاجعه منا و انجام اقدامات لازم امروز صادر می‌شود ابراز امیدواری کرد که از فردا بعدازظهر عملیات انتقال اجساد قربانیان و مصدومین از جده به سمت تهران آغاز شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ عبدالرضا مصری،  با اشاره به حضور وزرای فرهنگ و کشور و معاون وزیر امور خارجه در جلسه غیرعلنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس، گفت: در این جلسه آقای رحمانی فضلی، جنتی و امیرعبداللهیان در مورد دلایل فاجعه منا و اقدامات صورت گرفته و آخرین وضعیت مصدومان و جان باختگان و همچنین چگونگی انتقال مصدومین و پیکر جان باختگان به کشور توضیحاتی را به نمایندگان ارائه کردند.

وی با بیان اینکه گزارشات بسیار خوبی از فعالیت‌های بعثه مقام معظم رهبری و ستاد حج و زیارت ارائه شد، افزود: امیدواریم از فردا بعدازظهر به تدریج انتقال اجساد جان‌باختگان و انتقال مصدومان از جده به سمت تهران آغاز شود که بتوانند مصدومان را در بیمارستان‌های مختلف مورد معالجه قرار دهند که در صورت رخ دادن این اتفاق ایران اولین کشوری است که موفق به انتقال مصدومان و پیکر جان باختگان شده است.

سخنگوی هیأت رئیسه با اشاره به درخواست دولت جمهوری اسلامی ایران از دولت عربستان برای صدور ویزا برای وزرای فرهنگ و بهداشت، گفت: احتمالاً امروز ویزا برای وزیر بهداشت و درمان صادر می‌شود تا ایشان از نزدیک در جریان امور قرار گرفته و رسیدگی تسریع شود.

مصری همچنین به احضار چندین باره کاردار سفارت عربستان به وزارت امور خارجه اشاره و اظهار کرد: انصافاً اقدامات خوبی را ایران بعد از رخ دادن این فاجعه انجام داده است به طوری که آقای رحمانی فضلی در ساعات اولیه فاجعه در نامه به وزیر کشور عربستان خواستار همکاری‌های لازم را انجام بدهد.

وی با بیان اینکه تقریباً بیش از 70 درصد مصدومین در بیمارستان‌ها شناسایی شده‌اند، گفت: تنها چند بیمارستان متفرقه مانده که امیدواریم اجازه ورود به این بیمارستان‌ها جهت شناسایی سایر مفقودین داده شود.

سخنگوی هیأت رئیسه همچنین با بیان اینکه حدود 14 استان جان‌باخته و یا مصدوم از حادثه منا نداشته است، گفت: بیشترین صدمه را حجاج اعزامی از خراسان رضوی دیده‌اند که امیدواریم هرچه سریع‌تر نگرانی خانواده‌ها برطرف شود.

مصری در پایان با بیان اینکه طبق آخرین آمار تعداد جان‌باختگان فاجعه منا از ایران 144 نفر است، گفت که قطعاً بعد از اعزام کامل اجساد و مصدومان به تهران مراسم مفصلی در تهران برای آنها گرفته خواهد شد و مورد استقبال رسمی قرار می‌گیرند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی