منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۲۳
شناسه خبر: 362056
گروه :خبر
img10504355-440x250

زمزمه هایی مبنی بر افزایش نرخ کرایه شناورها درمسیر بندرعباس به جزایر قشم و هرمز و بلعکس از ابتدا سال جاری تاکنون به گوش می رسید تا اینکه این خبر توسط مدیرعامل تعاونی شناورداران بندرعباس روز گذشته تایید شد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی جزیره قشم در این موقع از سال در مقایسه با سایر نقاط کشور درایام گردشگران زیادی از طریق حمل و نقل دریایی و مبادی مختلف وارد جزیره قشم و هرمز می شوند و این زمان بهترین فرصت برای مسولان استان هرمزگان است تا آنچه در سر دارند را نیز پیاده کنند اما این فصل می گذرد و گرانی بلیط شناورها باری بر دوش مردم محروم و رنج دیده جزیره قشم می شود .

کنترل گرانی و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت شعاری بود که از سوی دولت تدبیر و امید در محافل رسانه ای چرخید اما در برخی از استانهای کشورهمچون هرمزگان بدون در نظر گرفتن وضعیت و شرایط معیشتی مردم و بدون هیچ دلیل و منطقی برخی از مسئولان تعاونی ها از افزایش قیمت بلیط های حمل و نقل دریایی خبر می دهند.

اسماعیل اصلاحی، مدیرعامل تعاونی شناورداران بندرعباس گفت: نرخ کرایه شناورها در مسیر بندرعباس به جزایر قشم و هرمز و بلعکس از ابتدا بسیارناچیز در نظر گرفته شده و این حرف را همیشه گفته‌ ایم و جا دارد باز هم تکرار کنیم .

آقای اصلاحی ، مدیرعامل تعاونی شناورداران بندرعباس بلیط شناورها نفری ۱۲ هزار و ۵۰۰ برای شما که حقوق آنچنانی می گیرد ناچیز است اما برای مردم مستضعفی که برای درمان مجبورهستند در ماه چندین باربه بندرعباس یا شهرستان ها همجوار به اجبار سفر کنند چیر قابل توجهی می باشد .
مدیرعامل تعاونی شناورداران بندرعباس با اظهار اینکه پس از آن کم ‌کم شناورهای مدرن روی کار آمدند و ظرفیت کنونی را تامین کردند، ادامه داد: نرخ کرایه اتوبوس‌های دریایی که در گذشته مورد استفاده قرار می ‌گرفتند، حدود پنج هزار تومان بود و با روی کار آمدن شناورهای مدرن، با اندکی افزایش، نرخ کرایه ‌ها اعمال شد .

 

مدیرعامل تعاونی شناورداران بندرعباس چشمتان را بسته اید و فکر می کنید با فشار آوردن به مردم همه مشکلات استان هرمزگان حل می شود ، شما به خوبی می دانید که نرخ شناورها از زمان برداشته شدن اتوبوس های دریایی تا کنون ۱۲۵ درصد افزایش داشته است ، پس مغلطه نکنید و افزایش نرخ شناورها را اندک نشمارید .
اصلاحی با تاکید بر اینکه شناورهای مدرن با اتوبوس‌های دریایی به لحاظ سرمایه  ‌گذاری، خدمه و هزینه‌های نگهداری به هیچ وجه قابل قیاس نیستند، تصریح کرد: دست‌پایین گرفتن نرخ کرایه شناورهای مسافری مدرن، از ابتدا مورد اعتراض واقع شد اما راه به جایی نبرد .

 

از اینکه شناورهای مدرن و بروز با امکانات بسیارعالی برای رفاه بیشتر در خدمت مردم این استان و کشور گذاشته اید نهایت سپاس را داریم اما قرار نیست اگر خدماتی داده شده است صد برابر آن را از مردم بگیرید .

 

وی افزود: افزایش نرخ کرایه شناورهای مسافری در مسیر بندرعباس به قشم که تا پیش از این ۱۲ هزار تومان بوده، با ۲۰ درصد افزایش همراه خواهد بود و به رقمی حدود ۱۶ هزار تومان می ‌رسد .

 

آقای مدیرعامل تعاونی شناورداران بندرعباس شما که هر ساله به فکر مالکان شناورها می افتید تا بحال به مردم محروم و کم درآمد جزیره قشم هم فکر کرده اید که همیشه برای درمان ، کار اداری یا گرفتن گواهینامه موتور سیکلت یا موارد دیگر به اجبار باید به بندرعباس سفر کنند ؟

 

افزایش نرخ بلیط شناورها درحالی صورت می گیرد که نه سوخت گران شده است و نه امکانات رفاهی بیشتری برای مسافران در نظر گرفته شده است و این افزایش قیمت ها نشان از بی نظارتی و بی تدبیری مسولان دراستان هرمزگان است .

 

در این میان مردم قشم که با توجه به تنگناهای ناشی از کمبودهای پزشکی و همچنین انجام کارهای اداری خود ناچار به تردد به شهر بندرعباس هستند بیشتر از همه متضرر افزایش قیمتها هستند چرا که شهروندان بندرعباس فقط به قصد تفریح و خرید به قشم عزیمت می کنند و حتی ممکن است در طول سال این سفرصورت نگیرد ، استانداری هرمزگان و فرمانداری بندرعباس هرگز نگرانی بابت افزایش قیمت بلیط ندارد و منعی برای افزایش آن بوجود نمی آورد  .

 

عدم رقابت و  انحصاری بودن خدمات مسافربری  در مسیر قشم و بندرعباس که در هر شهر دراختیار یک تعاونی می باشد دلیل دیگری برای افزایش خودسرانه وپایین بودن کیفیت خدمات مسافربری در این مسیر است که دولت باید با نظارت بر نوع خدمات دهی و هزینه های آن بر قیمت بلیط نظارت لازم را داشته باشد  .

 

سال گذشته در چنین روزهایی شاهد افزایش ۲۵ درصدی نرخ شناورها قشم – بندعباس بودیم که موجی از نارضایتی ها را در بین مردم قشم بوجود آورد و این تصمیم موجب دل آزردگی مردم از مسولان این شهرستان و استان شد  ، افزایش هزینه های حمل و نقل دریایی در سال گذشته باعث شد که بابی برای افزایش گرانی شود و بعد از افزایش بلیط شناورهای نرخ کرایه تاکسی ها، نرخ سوئیت ها و موارد دیگر به خودی خود در این جزیره افزایش بیابد و عاملی بر گرانی در این شهرستان شد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است