منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۱
شناسه خبر: 327111
گروه :خبر
10484593084359463535
 

فعال رسانه ای هرمزگان مطرح کرد:

تاثیر رسانه بر تصمیم گیری مسئولین

فعال رسانه ای هرمزگان اظهار کرد: یک سرسوزنی به خود نیز باید زد و آن اینست که ما در رسانه هایمان نیز ولنگاری و یک نوع فاصله از رسالت خبرنگاری در تراز گفتمان انقلاب شاهدیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مرتضی پیروی منش فعال رسانه ای هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، گفت: اولویت ها می توانند تصمیم گیری مسئولین را تغییر دهند، شکل کار مهم است که اولویت هایی رسانه ای شده برمبنای چه سناریویی باشد و مسئولین بر آن فضا سازی تصمیم گیری می کنند.

 

وی افزود: متاسفانه برخی مواقع مشاهده می شود برخی مسئولین بر مبنای بی بی سی فارسی و … تصمیمگیری می کنند، سوال اینجاست آیا تاثیر رسانه بی بی سی بر تصمیم گیری مسئولین به نفع نظام است یا به ضرر آن؟ مسئله آتش گرفتن هتل در مهاباد و… از این قبل .

 

فعال رسانه ای هرمزگان بیان کرد: اگر یک مطالبه گری از ناحیه خودی انجام شود بهتر است یا از رسانه های بیگانه ؟ قطعا رسانه های خودی، پس چرا متاسفانه برخی مسئولین مانع این مهم هستند، البته بعنوان یک فعال رسانه ای یک سرسوزنی به خود نیز باید زد و آن اینست که ما در رسانه هایمان نیز ولنگاری و یک نوع فاصله از رسالت خبرنگاری در تراز گفتمان انقلاب شاهدیم، اما به آنچه حد دیگر کم بود رسانه خوب نداریم که بتوانند این رخداد ها را مطالبه گری و روشن نمایند.

 

پیروی منش تصریح کرد: مدیریت سانسور باید وجود داشته باشد لزوم نشر به هر شکلی درست نیست، بسیاری از فعالان عرصه فرهنگی معتقدند تهاجم فرهنگی اثری دراز مدت در فرهنگ و زندگی دارد و جنگ نرم اثری کوتاه مدت و یک تغییر سیاسی را رقم می زند، در واقع جنگ نرم یک اقدام عملیاتی است که می تواند منجر به تغییر سیاسی یک تفکر و گفتمانی شود.

 

وی بیان کرد: در تهاجم فرهنگی اینگونه است که اگر ما شاهد این باشیم که مدل برنامه ریزی های سبک زندگی ما فرق کرده تهاجم فرهنگی است، تغییری به گفتمان حاکم برجامعه ، بر اراده ملت و … ایجاد شده این بد است و تهاجم فرهنگی است که طی سالها توانسته این تغییرات باوری را رقم بزند پس باید مواظب باشیم.

 

فعال رسانه ای هرمزگان از تعجب یک جوان 15 ساله که چرا باید مرگ بر آمریکا بگوییم؟ گفت:  آخر مشخص است کسی که مدام با سبک زندگی آمریکایی زندگی کرده نمی تواند علت گفتن مرگ بر آمریکا را بیابد، خیابانی که ما در آن زندگی می کنیم قبلا یک فست فوت داشته در حال حاضر 20 فست فوت دارد و… ببینید تهاجم فرهنگی در دراز مدت چه اثراتی دارد، نگذاریم با ادامه برخی اقدامات نسنجیده برخی در آمریکایی بودن قوی تر شوند.

 

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است