منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۸
شناسه خبر: 226352
گروه :خبر
PasogroupBannerSize-704x318-1

رئیس دبیرخانه جشنواره تئاتر استان هرمزگان از برگزاری پنجمین جشنواره تئاطر منطقه ای خلیج فارس به میزبانی بندرعباس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،معصومه دیناری رئیس دبیرخانه جشنواره تئاتر در نشست خبری مطبوعاتی پنجمین جشنواره تئاتر منطقه ای معلولین خلیج فارس  گفت: هدف از برگزاری این  جشنواره در مرحله اول توانمند سازی افراد معلول است و در مرحله دوم توانایی جسمی و فردی و اجتماعی آنها را نشان دهیم.
وی افزود:یکی از بحث ها ی مهم جامعه بخش آموزش و پژوهش است ، که باید  به آن نگاه ویژه ای داشته باشیم که بتوانیم با  استفاده از افراد معلول  گروهای فرهنگی  بیشتری داشته باشیم.

 
دیناری  افزود این  جشنواره در تاریخ 4 الی 8 دی ماه برگزار خواهد شد که استان های منطقه جنوبی  در این  رقابت ها شرکت دارند و از استان هرمزگان 4 فراخوان پذیرفته شده است .

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، بهروزاکرمی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان  در مراسم  رونمایی  از پوستر جشنواره تئاتر خلیج فارس با اشاره به اینکه معلولین عضوی از جامعه هستند و یقینا باید مورد توجه قرار گیرند، اظهار کرد: باید نگاه جامعه به معلولین تغییر دهیم چرا که  این افراد بخشی از این جامعه هستند گرچه به علت محدودیت های خاصی برخوردار هستند یقینا باید به حقوقشان احترام بگذاریم.

 
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی تاکید کرد:معلولین استان هرمزگان در خانه خودشان باید بتوانند بهتر از گذشته بدرخشند و توانمندی های خودشان را به همه ما نشان دهند و در رتبه های کشوری رتبه های خوبی را کسب کنندو امیدواریم این جشنواره در شان استان و معلولان استان هرمزگان برگزار شود .

 

 

 

سیما مرادی مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان با اشاره به پنجمین جشنواره تئاتر معلولین گفت: استان هرمزگان امسال میزبانی تئاتر معلولین را بر عهده گرفته با این هدف که بسترسازی هرمزگان برای کشور که ما دارای چنین ظرفیت های هستیم و هدف دیگر توانایی جامعه هدف ما به ویژه معلولین که ما این را به جامعه بگوییم که معلولیت در واقعه نقض نیست.

 

 

مرادی خاطر نشان کرد:ما با این میزبانی اعلام می کنیم که استان ما محرومیت وجود ندارد بلکه از از ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی برخوردار است .

 

 

رضا غریب زاده دریایی کارگردان تئاتر استان هرمزگان گفت : گروه آرت آفرین یا تئاتر معلولین استان هرمزگان در سال 84 برحسب یک اتفاق تشکیل شداست ، گروه ما طی یک سفر به تهران باعث شد که میزبان جشنواره تئاتر بین المللی معلولین شویم که این امر باعث افتخارات بسیاری برای ما شده است.

 
وی افزود: گروه تئاتر معلولین از مهر ماه 84 تشکیل شد و در سال 89 بود که پس از تولیدات زیادی مانند نمایش های مسافر ، یکی بود یکی نبود ، عصر یخبندان و فروغ ابدی داشته است .

 

 
غریب زاده دریایی اظهار کرد : با توجه به تولیدات فراوان تصمیم به تاسیس موسسه فرهنگی و هنری کرده ایم که در سال 89 بود که این موسسه تاسیس شد و فعالیت های مثل حمایت کردن از گروهایی مانند تئاتر و موسیقی و برگزاری کلاس های آموزشی توسط استاد حمید کیانی صورت گرفت.

 

 

 

وی خاطر نشان کرد: اهداف ما درمان خود معلولین جامعه است معلولین جامعه نیاز به درمان ندارند بلکه دیدگاهای جامعه را به یک وجه خوب دیده شود ،و به همه بفهمانیم که معلولیت محدودیت نیست.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است