منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۵۷
شناسه خبر: 350670
گروه :خبر
112287_295

عالم اهل سنت هرمزگان اظهار کرد:حوادث خونین و تاسف بار حج سال گذشته بی کفایتی آل سعود را بر جهان اسلام نمایان کرد لذا باید دستگاه دیپلماسی با استفاده از روابط بین المللی و سیاسی قصور عربستان را به جهان اعلام کنند.

شیخ احمد خنجی، امام جمعه اهل سنت پارسیان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛با اشاره به اقدامات آل سعود در فاجعه منا و ممنوعیت ورودحجاج ایرانی به مراسم حج گفت:مناسک حج وظیفه دینی آحاد مسلمانان جهان است که سران سعودی این مسئله فقهی و دینی را به تنش سیاسی تبدیل کرده اند که نتیجه آن برهم خوردن اتحاد و اجتماع جهانی مسلمانان است.

وی با بیان اینکه سعودی ها با اقدامات خود فرامین الهی را زیر پا گذاشته اند، اظهار کرد:مدعیان حرمین شریفین با اقدامات خود موجب ایجاد تنش و اختلاف بین مسلمانان شده اندو  این اقدام آن هاصحیح نیست و ما آن را محکوم می کنیم.

خنجی  با اشاره به فاجعه خونبار منا که حجاج ایران و برخی از کشورهای اسلامی دچار سانحه شدند،افزود:حوادث خونین و تاسف بار حج سال گذشته بی کفایتی آل سعود را بر جهان اسلام نمایان کرد لذا باید دستگاه دیپلماسی با استفاده از روابط بین المللی و سیاسی قصور عربستان را به جهان اعلام کنند.

وی با بیان اینکه امریکا و صهیونیسم اجازه دخالت در امور مسلمانان را ندارند، تاکید کرد: مکه و مدینه متعلق به تمام مسلمانان دنیا است و آل سعود خادم استکبار جهانی است.

عالم اهل سنت هرمزگان یادآور شد:دشمنان اسلام درصدد اختلاف و نفاق بین مسلمانان هستند تا بدین وسیله سیاست های استعماری خود را به صحنه جهانی بکشانند.

با تاکید بر اینکه دنیای اسلام نیازمند اتحاد و انسجام میان آحاد مسلمانان است، تصریح کرد:ملت های مسلمانان باید در سایه دین مبین اسلام یکدیگر را دریابند تا جامعه اسلامی به معنای واقعی در جهان نمود پیدا کنند لذا ایجاد تفرقه و ضربه به مسلمانان محکوم است.

وی با اشاره به پیام رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن موسم حج خطاب به برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان اظهار کرد: پیام مهم مقام معظم رهبری(مدظلله العالی) اتحاد و یکپارچگی مسلمانان را به همراه دارد و یقینا این پیام به جهانیان مخصوصا امت های اسلامی می رسد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است