منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۸
شناسه خبر: 363676
گروه :خبر
20161013_165938

کمیته امداد امام خمینی(ره) زیارتعلی با اقدامات ناخوشایند و تبغیض آمیز رسالت اصلی خود که همان کمک به اقشار بی بضاعت و کم بضاعت است را فراموش می کند به گونه ای که تعدادی از افراد تحت پوشش این نهاد ابراز نارضایتی می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ کمیته امداد امام خمینی(ره) در 14اسفندماه 1357 در راستای ایجاد رفاه و برقراری تسهیلاتی در امر کمک رسانی به محرومان و گروههای آسیب پذیر جامعه تاسیس شد. البته قبل از آن نیز در سالهای قبل از انقلاب اسلامی ایران با نام کمیته امداد فعالیت می کرد که تعدادی از انقلابیون که در زمره یاران امام (ره) بودند،  ماموریت یافتند که به خانواده های زندانیان، نیازمندان و مبارزین رسیدگی کنند. امدادگری بویژه در دوران اوج گیری انقلاب در طی سالهای 57 – 56 که اعتصاب و تحصن همه جا را فرا گرفت به منظور حمایت از اعتصاب کنندگان و زندانیان ادامه یافت.

این نهاد انقلابی در راستای کمک به اقشار محروم جامعه در راستای خودکفایی آنان اقدامی از جمله پرداخت وام قرض الحسنه و تهیه مواد اولیه و ابزار کار به منظور کسب درآمد و برنامه ریزی جهت آموزشهای فنی و حرفه ای  برای هنرجویان تحت پوشش تشکیل می دهد که این کلاسها به منظور ایجاد آمادگی در هنرجویان برای استخدام یا شروع کسب و کار درآمدزا بوجود آمده است.

کمک به زنان سرپرست خانواده است. امداد رسانی از طریق این کمیته و تحت پوشش قرار گرفتن این افراد باعث گردیده است که تا آن بتوانند با فعالیت در زمینه های کشاورزی، دامداری، قالی بافی، خیاطی، کاردستی و سایر زمینه ها زندگی خود و خانواده اشان را تامین کنند.
تهیه جهیزیه برای نوعروسان خانواده های تحت پوشش، کمک به بیماران خاص، خدمات درمانی و بهداشتی، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش، کاریابی و معرفی آنان به مشاغل مناسب، تامین مسکن برای خانواده های بی بضاعت،و غیره از جمله خدمات این نهاد انقلابی است.

این نهاد انقلابی تمام استان ها و اکثر شهرستانها برای خدمات رسانی و رسیدگی بیشتر به اقشار محروم جامعه تاسیس شده است تا امر یاری رسانی به آنها تسهیل شود با توجه به وظیفه انسانی این نهاد انقلابی اما گاهی خبرهایی از برهی از این نهاد انقلابی به گوش می رسد که خوشایند نیست.

کمیته امداد امام خمینی(ره) زیارتعلی از توابع شهرستان رودان یکی از شعب این نهادانقلابی است که در این شهر برای خدمت رسانی به اقشار محروم و مستضعفی که در روستاهای اطراف این شهر وجود دارد تاتسیس شده است اما گاهی با اقدامات ناخوشایند و تبغیض آمیز رسالت اصلی خود که همان کمک به تمام اقشار بی بضاعت و کم بضاعت است را فراموش می کند به گونه ای که تعدادی از افراد تحت پوشش این نهاد ابراز نارضایتی می کنند.

با وجود تخریب خانه هیچ گونه کمکی از کمیته امداد دریافت نکردم

سکینه تاجیکی یکی از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) زیارتعلی در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با بیان اینکه از اولین مستضعفین بودم که تحت حمایت کمیته قرارگرفته ام، گفت: پس از فوت همسرم تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتم و در حال حاضر فقط حقوق شصتی دریافت می کنم و دیگر هیچ کمکی به من نمی شود.

وی افزود:فقط در سالهای ابتدایی که علیجان تاجیک ریاست کمیته امداد را  برعهده داشت چراغ زنبوری به قیمت 800تومان، پتویی به قیمت 550تومان در مقابل پرداخت هزینه دریافت کردم و موکتی را بصورت رایگان به من تحویل دادند و پس از آن یک بار دوتا لیوان بهماه یک قندان و یک دمپایی پسرانه به جای گیوه به من دادند.

این مددجوی کمیته امداد امام(ره) اظهار کرد: از سال 1344 از 1345 در رودخانه زندگی می کنم و به رسم آن زمان در دوتا اتاق گلی یا فرزندانم زندگی می کردم اما یعد از گذشت سال ها اتاق های گلی تخریب شد و سقف آنها در هنگام بارش باران چکه می کرد و درخواست مسکن برای کمیته فرستادم که رضا خادمی یکی از کارمندان کمیته که در همسایگی ام قرار دارد خانه ام را بررسی کرد و حتی گفت خانه ات عین کاوار است.

وی ادامه داد: پس از بررسی خادمی باز به کمیته مراجعه کردم اما هیچ گونه اقدامی نشد و حتی پلاستیکی برای انداختن روی سقف خانه ام هم نداند که مانع نفوذ آب به خانه ام شود حتی سرویس بهداشتی و چاه فاضلاب آن خراب شد و درخواست سروییس بهداشتی به آقای زرگر یا شهریاری تحویل داده بودم .

این بانو تصریح کرد: در قدیم که هوا خنک بود در خمره و مشک آبی از آب خنک استفاده می کردم و حتی جایی که خمره قرار داشت بخاطر رطوبت وخنکی آن مواد غذایی خود را انجا نگه داری می کردم اما بع از چندسال بخاطر گرمی هوا مجبور به استفاده از یخچال شدم درخواست یخچال  و کولر به کمیته تحویل دادم اما هیچ گونه خبری نشد در حال حاضر در اتاق پسرم زندگی می کنم و از سرویس بهداشتی آن استفاده می کنم و از یخچال دخترم استفاده کردم و پس از خراب شدنش از یخچال نوه ام استفاده می کنم.

تاجیکی بیان کرد: با توجه به اینکه دوبارسکته کردم اما هیچ گونه هزینه درمانی دریافت نکردم و دفعه اول به مدت 50 روز بیمار بودم و تا 10 روز فیزیوتراپی را انجام می دادم اما هیچ گونه هزینه درمانی دریاقت نکردم و فقط دفعه اولی که چشمانم راعمل کردم هزینه دارو و عینک را دریافت کردم.

وی گفت: سال پیش نامه ای به رئیس جمهور نوشتم و جواب نامه به کمیته ارسال شده بود که 100هزار تومان کمک هزینه را دریافت کنم اما کمیته با بهانه های مختلف از پاسخگویی سرباز می زد و دخترم به مدت 3روز در کمیته مرکزی بندرعباس پیگیری کرد و در نهایت گفتند که کمیته زیارتعلی باید پاسخگو باشد و کمک هزینه ای را که همه دریافت کردند به من پرداخت نشد.

مددجوی کمیته امداد زیاتعلی اظهار کرد: تنها کمکی که پس از ریاست علی جان دریافت کردم وامی بود که از طرف کمیته به بانک مراجعه کردم و هم اکنون اقساط آن تمام شده است.

کارکنان کمیته امداد در انتقال پرونده مددجویی ام به گاوبندی خودداری می کنند

دادی تاجیکی یکی دیگر از اهالی روخانه گفت: قبلا در چارک زندگی می کردم و به اصرار یکی از آشنایان به رودخانه عزیمت کردم و پرونده مددجویی ام را خودم از گاوبندی به کمیته امداد زیراتعلی آوردم.

وی افزود: در حال حاضر برای اینکه فرزندم در گاوبندی زندگی می کند خواهان انتقال پرونده به گاوبندی هستم تا درمان چشم های خود را انجام دهم اما کارکنان کمیته از انتقال پرونده ام خودداری می کنند.

این مددجو اظهار کرد: به مدت شش ماه حقوقی دریافت نکردم و وقتی به کمیته مراجعه کردم کارکنان گفتند که به حسابت واریز شده است اما وقتی حسابم را چک می کردم هیچ مبلغی واریز نشده بود.

وی ادامه داد: یکی از بستگانم را که از پرسنل کمیته مرکزی امداد امام خمینی(ع) هرمزگان است را آگاه کردم به محض اینکه با یکی از پرسنل کمیته امداد زیارتعلی صحبت کرد کپی مدارکم را تحویل گرفت و الان سه ماه است که حقوق ام را دریافت می کنم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد