منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱
شناسه خبر: 224705
گروه :خبر
IMG_1000

امام جمعه شهرستان میناب در تجمع طلاب و روحانیون گفت: بی لیاقتی و بی کفایتی آل سعود در مشکل محتوایی حج است ، چرا که آنها اصلا محتوای حج را نمی دانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، حجت السلام والمسلمین معتمدی فر امام جمعه شهرستان میناب در تجمع طلاب و روحانیون و مبلغین شهرستان در اعلام انزجار از حادثه منا گفت: حوادث اینچنینی در مناسک حج سال هاست که گریبان گیر حجاج است و در این بین افراد بسیاری در این مراسمات بدلیل سوء مدیریت کشته می شوند.

 

 

وی بیان داشت: حکام سعودی برای از بین بردن مسلمانان هر کاری می کنند بی لیاقتی و دشمنی آنها از اینجا پیدا می شود که دنیا برای پیدا کردن رد و نشانی از گذشتگان صدها متر در خاک جستجو می کنند ولی این افراد بی کفایت آثار و خانه پیامبر اسلام(ص) را ویران و نابود می کنند تا اثری از آن باقی نماند در واقع بی لیاقتی و بی کفایتی آل سعود در مشکل محتوایی حج است آنها اصلا محتوای حج را نمی دانند.

 

 

وی ادامه داد: حکام خائن سعودی برای سایر مسلمانان و اعراب ارزشی قائل نیستند، این جنایت آنقدردردناک بود که خوده یهود و اسراییل هم حرفی برای گفتن ندارند.

 

 

وی دست نشانده بودن خاندان آل سعود را یکی از مشکلات در سوء مدیریت حج دانست و افزود: کشوری که دست پرورده کشورهای غربی و اروپایی باشد چطور می تواند بر حج مسلمانان مدیریت کند.

 

 

معتمدی فرعنوان داشت: آنها بویی از فرهنگ، تمدن و هنر نبرده اند وقتی کشوری دچار بحران می شود از تمام کشورها و سازمان ملل کمک می گیرند ولی آنها دست رد به کمک کشورها زدند و مشکلات فاجعه وخیم تر شد، دیپلماسی امروزه حکم می کرد از همه کشورها کمک بخواهند و حداقل برای این فاجعه عصف بار سفیر عذرخواهی بفرستند.

 

 

وی با اشاره به نبود امنیت در حج افزود: هر ساله حجاج با ناامنی مطلق مواجح هستند دزدی های آشکار و پنهان اتباع پاکستانی از هر روش و بی لیاقتی مدیران حج در کنترل و ایجاد امنیت برای حجاج سال هاست که در این مکان های اسلامی که در شان آنجا نیست وجود دارد.

 

 

امام جمعه میناب تصریح کرد: حرف دله ما معترضین این است که یک گروه از تمام کشورهای اسلامی جمع شوند و حج را اداره کنند دوم دادگاه صالحه برای محاکمه و مجازات مسببین این امر ایجاد شود، سوم بازسازی اماکن متبرکه ، چهارم کرسی های تدریس برای مسلمانان در مسجدالحرام و مسجدالنبی ایجاد شود و در پایان اتحاد، همدلی و همزبانی اینکه مقام معظم رهبری می گویند همدلی و همزبانی الان مشخص می شود که محدود به کشور ما نیست بلکه مربوط به تمام مسلمانان دنیاست .

 

 

خطیب نماز جمعه میناب خاطر نشان کرد: ما از مسئولین جمهوری اسلامی می خواهیم که این شکایات را به دادگاه صالحین ببرد و اشد مجازات را برای این جنایت حول ناک برای آنها در نظر بگیرند، ما بر این امر امیدواریم که دنیای اسلام یک بسیج راه اندازی کند و خانه خدا را از دست این خاندان ظالم رها و آزاد کنیم.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی