منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۹
شناسه خبر: 313296
گروه :خبر
n00017671-b

بی عدالتی مسئولان دانشگاه فرهنگیان در انتخاب دانشجو معلمان هرمزگانی برای اعزام به سفر دیدار رهبر انقلاب موجی از نارضایتی و گلایه معلمان در روز گرامیداشت مقام معلم همراه داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ پس از یک سال انتظار دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان هرمزگان در خصوص دیدار وملاقات با مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به مناسبت روز بزرگداشت معلم بی عدالتی مسئولین دانشگاه امید و انتظار دانشجویان را به ناامیدی مبدل کرد.

 

سال گدشته برای دیدار رهبری دانشجویان فعال و نخبه ای که مشتاق این دیدار بودند ثبت نام کرده بودند که با حضور حراست و مسئولین تشکلها و کانونهای فعال قرعه کشی انجام می شد و دانشجو معلمان به دیدار رهبری اعزام می شدند.

 

امسال نیز طبق سال گذشته با فرارسیدن روز بزرگداشت معلم قرار شد تعدادی از دانشجو معلمان خواهر و برادر از این استان اعزام شوند به همین دلیل کلیه دانشجویان خواهان استفاده از فرصت ایجاد شده بودند که ثبت نام کنند و در قرعه کشی شرکت کنند اما بی عدالتی مسئولان دانشگاه فرهنگیان تمام برنامه های دانشجویان مشتاق دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی را به گونه دیگری رقم زد.

 

یک منبع آگاه با اشاره به بی عدالتی در اعزام فرهنگیان برای دیدار با رهبر انقلاب اظهار کرد:  مسئولان دانشگاه بخصوص مسئول فرهنگی بدون هماهنگی با مسئولین تشکلها و کانونهای فعال  بدون قرعه کشی دو الی سه نفر از دانشجویان  را انتخاب کرده اند در صورتی که کانونهای فعال دانشگاه باید از نحوه انتخاب دانشجویان مطلع باشند.

 

از این رو دانشجویان پس ازاطلاع از این روند به سراغمسئولان دانشگاه می روند اما اکثر مسئولان حتی واحد حراست دانشگاه اظهار بی اطلاعی می کنند و دانشجویان این واحد دانشگاهی قبل از رسیدن روز بزرگداشت معلم هدیه بی عدالتی مسئولان را دریافت کردند.

 

به دلیل اینکه دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان متعهد به خدمت هستند حق هیچ گونه اعتراضی نخواهند داشت زیرا در صورت اعتراض، دانشجو را در واحد گزینش آموزش و پرورش مورد مؤاخده و بازخواست قرار داده و سرنوشت شومی را برای آنان رقم می زنند لذا با این شرایط سخت و مشکلات دانشجویان مجبور هستند مهر سکوت را بر دهان خود بزنند.

 

دانشجو مؤذن جامعه است، اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود (شهید بهشتی)

 

مسئولان دانشگاه بدانند که دانشجویان بیدارترین قشر جامعه هستند و هیچ حرکتی از دید آنان پنهان نمی ماند لذا به جای پنهان کاری وقت آن رسیده است که به خود آمده و از گرفتن تصمیمات پنهانی خودداری کنند.

 

به جای پنهان کردن واقعیتها بهتر است که دلیل تصمیم پنهانی و علت انتخاب کردن دانشجویان منتخب را برای سایر دانشجویان بیان کنند تا شبهات، عدم عتماد و اطمینان دانشجو از بین بروند.

 

آیا حق دانشجویانی که به دنبال گرفتن حق خود هستند این است که مهر سکوت را بردهان زده و از حق خود بگذرد. در واقع گناه مرتکب شده دانشجو معلمان این است که وارد چنین دانشگاهی شده اند که برای گرفتن حق خود باید مؤاخذه شوند ودم نزنند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی